Reklama

Reklama

Wpadka "Super Expressu". Wykorzystali zdjęcie Sokoła w tekście o niedoszłym mordercy księdza

Tabloid "Super Express" w artykule o Adamie O., który chciał zabić księdza, umieścił stare zdjęcie rapera Sokoła.

Tabloid "Super Express" w artykule o Adamie O., który chciał zabić księdza, umieścił stare zdjęcie rapera Sokoła.
Wojtek Sokół został pomylony z mężczyzną, który zaatakował księdza /Adam Jankowski /Reporter


W artykule "Super Express" opisuje, że Adam O. z Orzysza po tym, jak pojawił się na plebanii, aby ustalić datę swojego ślubu, groził księdzu śmiercią z użyciem noża. Sprawa została szybko zgłoszona policji. Przy tekście zamieszczono rzekome zdjęcie O.

Czytelnicy szybko wychwycili, że rzekomym Adamem O. jest... Wojtek Sokół, jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Zdjęcie, które wykorzystano, to kadr z teledysku WWO "Nie bój się zmiany na lepsze" (sprawdź!).

Reklama

Jedną z pierwszych osób, które wychwyciły pomyłkę był Mateusz Bielski, redaktor naczelny 2x45.

"Stare zdjęcie Sokoła z teledysku WWO wykorzystane w 'Super Expressie' z podpisem, że jest to nie Sokół, a jakiś Adam O., który chciał zabić księdza. Fajnie się tam bawicie" - napisał.

Jak mogło dojść do pomyłki? Wszystko wskazuje na to, że dziennikarze "Super Expressu" wykorzystali zdjęcie z prywatnego profilu Adama O. Mężczyzna nie miał tam jednak nie swojej podobizny, a właśnie kadr z teledysku z raperem.

Grzegorz Zasępa, redaktor naczelny "Super Expressu" zapowiedział, że wystosuje oświadczenie po wyjaśnieniu sprawy.

Sokół całe zamieszanie podsumował na Facebooku.

"A imię jego 44. Kochani, byłem po północy na lekkiej urodzinowej wódeczce, ale nie aż takiej żebym od razu chciał zabić księdza. Dziękuję za wszystkie wiadomości i życzenia przy okazji. Moi ludzie pracują nad rozwiązaniem tej kuriozalnej sprawy i powstał już nawet scenariusz, w którym uda się to nieprzyjemne zamieszanie zamienić w coś dobrego dla tych którzy tego naprawdę potrzebują. Jutro zobaczymy" - napisał.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy