Wiz Khalifa: "See You Again" ("Szybcy i wściekli 7") bije rekordy

4,2 mln odtworzeń na Spotify w ciągu jednego dnia - to rekordowy wynik osiągnięty przez promującą film "Szybcy i wściekli 7" piosenkę "See You Again" w wykonaniu Wiza Khalify i Charliego Putha. Nagranie po 14 tygodniach przerwało także dominację "Uptown Funk" Marka Ronsona i Bruno Marsa na amerykańskiej liście przebojów.

Charlie Puth i Wiz Khalifa nagrali przebój do filmu "Szybcy i wściekli 7"
Charlie Puth i Wiz Khalifa nagrali przebój do filmu "Szybcy i wściekli 7"fot. Michael KovacGetty Images

"See You Again" pobił także inny rekord w streamingowym serwisie Spotify - był to najczęściej odtwarzany utwór przez pięć dni w aż 26 krajach. Na liście "Billboardu" Wiz Khalifa i Charlie Puth ze swoim nagraniem wskoczyli na szczyt z 10. miejsca, spychając na drugą pozycję "Uptown Funk". Z kolei w notowaniu najpopularniejszych płyt numerem jeden jest ścieżka dźwiękowa do filmu "Szybcy i wściekli 7", który został dokończony po śmierci grającego jedną z głównych ról aktora Paula Walkera.

Soundtrack do siódmej odsłony z cyklu filmów akcji "Szybcy i wściekli" zawiera kilkanaście piosenek w wykonaniu plejady współczesnych gwiazd popu, hip hopu i r'n'b. Wśród wykonawców są m.in. Wiz Khalifa, Charlie Puth, T.I. & Young Thug, Iggy Azalea, Flo Rida, Sevyn Streeter i Prince Royce. Płytę wyprodukował laureat Grammy Kevin Weaver wraz z Mike'em Carenem (m.in. Trey Songz, Wiz Khalifa, Ed Sheeran, T.I.). W filmie występują: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Chris "Ludacris" Bridges, Elsa Pataky, Lucas Black, Jason Statham, Djimon Hounsou, Tony Jaa, Ronda Rousey, Nathalie Emmanuel oraz Kurt Russell.

Charlie Puth to 23-letni muzyk z New Jersey. Popularność zdobył za sprawą opublikowanego w serwisie YouTube coveru Adele "Someone Like You". Na koncie ma również utwór "Marvin Gaye" wykonany wspólnie z Meghan Trainor. Jeszcze w tym roku ma ukazać się jego debiutancka płyta. Z prośbą o napisanie piosenki hołdu dla Paula Walkera zwrócił się do niego raper Wiz Khalifa.

"Miałem przyjaciela, który zginął w podobny sposób co Paul Walker. Usiadłem przy fortepianie i słowa same się pojawiły. Nie wiem, jak to się stało. To była jakaś siła z góry. Napisałem piosenkę w 10 minut. Wysłałem ją Wizowi, a on dołożył swoje wersy" - zrelacjonował Charlie Puth.

Zobacz teledysk "See You Again" (ponad 51 mln odtworzeń):

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}