Reklama

Wałęsa płaci za Bono

Instytut Lecha Wałęsy postanowił zapłacić 500 złotych za zdjęcie Bono, lidera irlandzkiego zespołu U 2, zrobione podczas wtorkowego (5 lipca) koncertu grupy w Chorzowie. Instytut ogłosił w czwartek, 7 lipca, konkurs na najlepszą fotografię tego wydarzenia, a najbardziej zainteresowany jest fotografią przedstawiającą Bono z flagą Solidarności.

Zwycięska fotografia będzie wykorzystana jako ilustracja na stronie internetowej biura prasowego obchodów 25-lecia "Solidarności", przygotowywaną przez Instytut Lecha Wałęsy.

Reklama

Na koncercie U 2 w Chorzowie było ok. 70 tys. fanów, wielu z nich robiło zdjęcia, mimo iż wniesienie aparatu fotograficznego na teren koncertu było zabronione przez organizatora. Przypomnijmy, że pod koniec występu Bono rozpostarł na chwilę biało-czerwoną flagę z napisem Solidarność.

"Żadna agencja fotograficzna na świecie nie ma takiego zdjęcia. Zapewne fotoreporterzy wyszli z koncertu po dwóch, trzech utworach. Natomiast od osób, które bawiły się na koncercie, wiemy, że wielu fanów robiło zdjęcia pamiątkowe" - powiedział Maciej Duszyński, dyrektor biura Instytutu.

"Można przysłać dowolną ilość zdjęć, w cyfrowej wersji przez e-mail lub odbitki na tradycyjny adres pocztowy" - dodał Duszyński. Zgłoszenia są przyjmowane do 21 lipca.

Osoba, która przyśle najlepsze zdjęcie, będzie musiała się zrzec do niego praw autorskich na rzecz Instytutu. W zamian otrzyma 500 złotych.

Strona internetowa, która ozdobi zdjęcie Bono, będzie przeznaczona dla zagranicznych dziennikarzy.

"Spodziewamy się, że zdjęcie Bono z flagą Solidarności będzie przyjemnym akcentem i uatrakcyjni ją dla nich" - podkreślił Duszyński.

Zobacz galerię zdjęć U2 z trasy "Vertigo Tour"!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: U2 | Chorzów | instytut | bono | "Wałęsa" | Lech Wałęsa | 'Wałęsa'

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje