Reklama

Tomasz Chada zmarł ponad trzy lata temu. Tajemniczy projekt wytwórni rapera

Na oficjalny profilu na Facebooku Tomasza Chady pojawił się komunikat skierowany do fanów zmarłego rapera. Jego wytwórnia zbiera materiały do tajemniczego projektu.

Na oficjalny profilu na Facebooku Tomasza Chady pojawił się komunikat skierowany do fanów zmarłego rapera. Jego wytwórnia zbiera materiały do tajemniczego projektu.
Powstaje tajemniczy projekt mający uhonorować Chadę /Step Records /materiały prasowe

"Tomek za życia był bardzo aktywną osobą. Wiele się o nim słyszało, wydawał mnóstwo muzyki, często grał koncerty. Z pewnością więc wielu z Was ma na swoich komputerach, czy też telefonach, materiały filmowe, na których uwieczniony został Chada. Mamy więc prośbę - wysyłajcie je do nas e-mailowo! Wykorzystane zostaną one do pewnego projektu, który z całą pewnością wywoła uśmiech u wszystkich fanów Tomka. Tym bardziej większe będzie wasze zadowolenie, jeśli w projekcie tym zostaną wykorzystane nadesłane przez Was materiały. Na e-maile czekamy do 5 września. Ślijcie je na adres biuro@chadaproceder.pl. Z góry dziękujemy!" - czytamy we wpisie na koncie Chady.

Reklama

Wpis wywołał ogromne poruszenie, część komentujących z entuzjazmem i zaciekawieniem przyjęła nowy pomysł Step Records na uczczenie pamięci rapera. Pojawiły się jednak również wpisy mniej pozytywne. Niektórym nie spodobała się próba zarabiania na zmarłym.

"Proceder" hitem, w planach pośmiertna płyta Chady?

O działalności Chady opowiadał film Michała Węgrzyna "Proceder". Produkcja miała premierę we wrześniu 2019 roku, a w roli rapera zaprezentował się Piotr Witkowski. W obsadzie znaleźli się m.in.: Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Agnieszka Więdłocha, Ewa Ziętek oraz raperzy: Vienio, Kali, ZBUKU i Bajorson.

Film cieszył się sporą popularnością, a w kinach zobaczyło go ponad 600 tys. widzów.

Przy okazji rocznicy śmierci Chady wrócił temat jego pośmiertnego dorobku. Do tej pory światło dzienne ujrzał ostatni numer, nad którym pracował raper - "Jak nie być szczęśliwym".

"Tomek miał w zapasie dużo tekstów, które spisywał podczas pobytu w zakładzie karnym. Po drugiej stronie muru Chada nie próżnował - pisał dużo i konkretnie. Dbałem o to, żeby miał pod co pisać i choć z wiadomych względów nie zawsze udawało mi się dostarczyć mu świeże bity, to czasem mieliśmy szczęście" - mówił producent RX jeszcze w 2020 roku.

"Mamy ciekawe artefakty, niewykorzystane teksty Tomka. Do dziś mam zapisane, że ósmego marca powstał pomysł projektów dwóch płyt. Jedną, którą chcieliśmy, aby Tomek zrobił we współpracy z innymi artystami, a druga miała być zrobiona z RX-em" - wspominał w marcu tego roku Kuba Krok w rozmowie z Popkillerem. "W wytwórni cały czas się zastanawiamy, co zrobić z tymi zeszytami" - przyznał Krok.

Tragiczna śmierć Chady

39-letni Tomasz Chada zmarł 18 marca 2018 roku w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. Trafił tam po tym, gdy w innej placówce na oddziale ortopedycznym (przebywał tam z urazem kręgosłupa; efekt skoku z trzeciego piętra pod wpływem środków odurzających) wszczął awanturę.

Oficjalną przyczyną śmierci gwiazdora było zatrzymanie akcji serca. Sprawą niewyjaśnionej śmierci Chady zajęła się prokuratura. Śledztwo prowadzone było pod kątem niedopełnienia obowiązków i ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji, a także pracowników szpitali.

Wstępna sekcja zwłok wykluczyła śmierć rapera w wyniku działań funkcjonariuszy. W marcu 2019 roku Prokuratura Rejonowa w Mysłowicach potwierdziła, że śledztwo w sprawie zostało umorzone.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Chada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy