Reklama

The Rolling Stones zapowiadają piosenkę z Lady Gagą. Posłuchaj fragmentu

20 października pojawi się "Hackney Diamonds" - pierwszy od 18 lat album z premierowym materiałem The Rolling Stones. W czwartek 28 września natomiast w sieci pojawi kolejny singiel, "Sweet Sounds of Heaven". Można posłuchać już krótkiego fragmentu piosenki, w której pojawią się Lady Gaga i Stevie Wonder.

20 października pojawi się "Hackney Diamonds" - pierwszy od 18 lat album z premierowym materiałem The Rolling Stones. W czwartek 28 września natomiast w sieci pojawi kolejny singiel, "Sweet Sounds of Heaven". Można posłuchać już krótkiego fragmentu piosenki, w której pojawią się Lady Gaga i Stevie Wonder.
The Rolling Stones i Lady Gaga spotkali się już na scenie przed laty, teraz nagrali wspólną piosenkę /Larry Busacca/WireImage /Getty Images

Mało kto spodziewał się, że grupa The Rolling Stones, która od 18 lat odcina kupony od dotychczasowego dorobku, wyda jeszcze album z nowymi kompozycjami. Mick Jagger i jego koledzy - gitarzyści Ronnie Wood i Keith Richards po raz kolejny zaskoczyli jednak fanów, gdy niedawno ogłosili, że 20 października wydadzą płytę "Hackney Diamonds". W oficjalnych komunikatach Stonesi poinformowali też, że wraz z tym nowym krążkiem zacznie się "nowa era The Rolling Stones".

Reklama

The Rolling Stones i "Sweet Sounds of Heaven". To ich najdłuższa piosenka?

Po sukcesie pierwszego singla z nowej płyty, "Angry", przyszedł czas na jedną z najbardziej oczekiwanych kolaboracji. 

Na albumie znajdzie się piosenka "Sweet Sounds of Heaven", którą pierwotnie Jagger i spółka nagrywali samotnie. Gdy w studiu przypadkowo pojawiła się Lady Gaga, Jagger miał zachęcić ją do zaśpiewania zwrotki. 

"Kiedy byliśmy w Los Angeles i pracowaliśmy nad albumem, Lady Gaga nagrywała własną muzykę w studiu obok i po prostu wpadła, żeby się przywitać. Usłyszała nad czym pracujemy, stanęła obok mnie i zaczęła śpiewać. Spotkaliśmy się jeszcze następnego dnia, aby dokonać ostatnich szlifów w nagraniu" - wspomniał lider Stonesów.

Gdyby tego było mało, zaproszono również Steviego Wondera, który nieraz udowodnił już, że swym niezwykłym muzycznym zmysłem potrafi ubogacić utwór zamieniając go w ponadczasowy przebój. Muzyk miał zagrać w utworze na instrumentach klawiszowych.

W social mediach The Rolling Stones pojawiła się już krótka zapowiedź "Sweet Sounds of Heaven", która podgrzewa już i tak bardzo gorącą atmosferę w obozie fanów grupy. Całą piosenkę usłyszymy już w czwartek 28 września o godzinie 18!

Nieco soulowe brzmienie utworu przypomina dokonania The Rolling Stones szczególnie z lat 70. Co ciekawe, piosenka ma być najdłuższą w całej dyskografii londyńskiego zespołu - potrwa 7 minut i 22 sekundy!

The Rolling Stones powracają po prawie 20 latach. Nie składają broni

Przez ostatnie 18 lat z kilkoma małymi wyjątkami ("One More Shot", "Doom and Gloom" czy "Living in A Ghost Town") nie wydawali nowych utworów - najwyraźniej ta przerwa pobudziła ich kreatywność. Jak ujawnił sam Mick Jagger, nadchodzący krążek nie ma być tym ostatnim. Wokalista nie zdradził jednak, ile trzeba będzie czekać na kolejny album.

"Nie sądzę, że będzie to nasza ostatnia płyta. Już pracujemy nad kolejnym albumem. Nagraliśmy już trzy czwarte materiału na kolejną płytę" - wyjawił dla "The New York Times" lider zespołu. Wokalista nie zdradził jednak, kiedy efekty ich pracy ujrzą światło dzienne. Można jednak przypuszczać, że Stonesi nie będą zwlekać aż tak długo.

O płycie "Hackney Diamonds", która trafi do sprzedaży za niecały miesiąc, muzycy The Rolling Stones mówią, że jest dla nich swego rodzaju resetem. Dotyczy to także zmian, jakie zaszły w zespole po śmierci perkusisty Charliego Wattsa. Jak przyznał gitarzysta Keith Richards, po jego odejściu Stonesi musieli znaleźć dla siebie nowe brzmienie i nowego ducha, które będzie reprezentował namaszczony przez Wattsa perkusista Steve Jordan.

"Bez Charliego zapewne istniałby zespół The Rolling Stones, ale to nie byłby ten zespół The Rolling Stones. Był jednym z najmilszych, najbardziej życzliwych facetów, jakich znałem i kiedykolwiek spotkałem, był niezwykle tolerancyjny wobec wszystkich. Gdy tylko wspominam jego imię zaczynam płakać. Gdy odszedł, musieliśmy wyrobić sobie w pewnym sensie nowy styl, nowe brzmienie, tym razem dzięki Steve'owi" - wyjaśnił gitarzysta.

The Rolling Stones - tracklista albumu "Hackney Diamonds":

 1. "Angry"* 
 2. "Bite My Head Off"
 3. "Depending On You"*
 4. "Dreamy Skies"
 5. "Driving Me Too Hard"
 6. "Get Close"*
 7. "Live by the Sword"
 8. "Mess It Up"
 9. "Morning Joe Cues"
 10. "Sweet Sounds of Heaven"
 11. "Tell Me Straight"
 12. "Whole Wide World"

(* - kompozycja współtworzona z Andrew Wattem, producentem).

The Rolling Stones. To był ostatni raz? Relacja z koncertu w Berlinie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lady Gaga | The Rolling Stones
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy