Reklama

Reklama

Taylor Swift najlepiej zarabiającym artystą

Ponad milion dolarów dziennie zarabia Taylor Swift - wynika z najnowszych obliczeń.

Ponad milion dolarów dziennie zarabia Taylor Swift - wynika z najnowszych obliczeń.
Taylor Swift to obecnie nr 1 na popowej scenie /fot. Dilip Vishwanat /Getty Images

"Możesz przypadkowo odnieść sukces, który trwa trzy, cztery lata. Przypadki się zdarzają. Ale kariery wymagają ciężkiej pracy" - mówiła Taylor Swift w rozmowie z "GQ". I Amerykanka na każdym kroku udowadnia, że jej sukces nie jest przypadkowy.

Serwis MailOnline wyliczył, że od początku 2015 roku konto niespełna 26-letniej wokalistki powiększyło się o ok. 317 mln dolarów. Na tę sumę składają się dochody ze sprzedaży singli, trasy koncertowej promującej płytę "1989" i kontraktów reklamowych (m.in. zapachy z Elizabeth Arden, umowy z Diet Coke i odzieżową firmą Keds).

Reklama

Album "1989", który wyniósł Taylor Swift na szczyt, według oficjalnych danych z lutego sprzedał się już w ponad 8,6-mln nakładzie. Z tego 6 mln rozeszło się w samym 2014 roku, choć płyta ukazała się dopiero pod koniec października tamtego roku.

"Teraz Taylor jest nietykalna. Na tyle wyprzedziła wszystkich w branży, że stała się nie tylko potęgą estradową, ale też ważną siłą napędową komercyjnej strony muzycznego biznesu" - podkreśla analityk Mike Raia.

Dodajmy, że Taylor Swift w połowie roku znalazła się na ósmym miejscu listy najbogatszych celebrytów przygotowywanej przez magazyn "Forbes".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL