Reklama

"Szansa na sukces" powraca. Co z Wojciechem Mannem? [CASTINGI - TERMINY]

W połowie lutego ruszą castingi do wracającej po latach "Szansy na sukces", pierwszego programu w polskiej telewizji dla śpiewających uczestników. Czy w roli prowadzącego ponownie pojawi się Wojciech Mann?

W połowie lutego ruszą castingi do wracającej po latach "Szansy na sukces", pierwszego programu w polskiej telewizji dla śpiewających uczestników. Czy w roli prowadzącego ponownie pojawi się Wojciech Mann?
Wojciech Mann prowadził "Szansę na sukces" przez 19 lat /Artur Zawadzki /Reporter

"Szansa na sukces" na antenie TVP2 była emitowana od 1993 do 2012 roku.

Muzyczny talent show zniknął z anteny po dziewiętnastu latach, gdy Wojciech Mann zdecydował się zrezygnować z bycia gospodarzem programu.

"Zrezygnowałem z jego prowadzenia. Jako oficjalny powód, który można przyjąć albo nie, podałem to, że we śnie ukazał mi się Jan Paweł Woronicz i powiedział do mnie: 'Już czas', i ja go posłuchałem" - w tak enigmatyczny sposób tłumaczył w 2012 roku swoją decyzję Mann.

Mimo że wówczas pojawił się pomysł, by Manna zastąpił inny prowadzący, ostatecznie zadecydowano o zakończeniu emisji "Szansy na sukces".

Reklama

"Uważamy, że bez udziału Wojciecha Manna jako prowadzącego, program traci rację bytu" - zapewniało w 2012 roku kierownictwo TVP2.

"Fakt" donosi, że nowej wersji "Szansy na sukces" jednak nie poprowadzi popularny dziennikarz. Podobno jeszcze nie zapadła decyzja, kto obejmie funkcję prowadzącego.

Poznaliśmy już terminy castingów, które rozpoczną się w połowie lutego. Uczestnicy muszą przygotować dwa utwory w języku polskim i w zależności od preferencji - przynieść ze sobą podkłady muzyczne na pendrive lub śpiewać a cappella. W przesłuchaniach będą mogły wziąć udział osoby od 12. roku życia wzwyż - nie ma górnej granicy wiekowej.

Serwisie Wirtualnemedia.pl podał, że program będzie można oglądać w wiosennej ramówce w TVP2 w niedziele, ale na chwilę obecną jeszcze nie wiadomo w jakim paśmie. W przeszłości cykl był emitowany w niedzielne popołudnia (zwykle około godz. 15.00). Premiera planowana jest na marzec lub kwiecień tego roku (w zależności od ilości powstałych odcinków - w grę wchodzi od 7 do 12). Ostatni odcinek cyklu ma zostać wyemitowany na przełomie maja i czerwca, tuż przed 56. Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej Opole 2019.

Uczestnicy programu (nie zapadła jeszcze decyzja, czy będą to zwycięzcy odcinków) mają wystąpić na opolskim festiwalu.

Terminy castingów do "Szansy na sukces":

16.02. - Warszawa, ul. Woronicza 17 TVP; Blok F sala projekcyjna
17.02. - Białystok, ul. świętego Rocha 14; Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
24.02. - Gdańsk, ul. Powstańców Warszawskich 25; Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu
24.02. - Katowice, ul. Grażyńskiego 47; Miejski Dom Kultury "Koszutka".

W ciągu 19 lat przez program przewinęło się kilkanaście tysięcy uczestników, wśród nich późniejsze gwiazdy: Justyna Steczkowska (posłuchaj przeboju "Dziewczyna Szamana"!), Ewa Farna (posłuchaj utworu "Znak"!), Ania Wyszkoni (posłuchaj piosenki "Czy ten pan i pani"!), Kasia Stankiewicz (posłuchaj utworu "Lucy"!) czy Kasia Cerekwicka (posłuchaj przeboju "Bez Ciebie"!).


INTERIA/RMF
Dowiedz się więcej na temat: Szansa na sukces | Wojciech Mann
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy