Reklama

Reklama

"Szansa na sukces. Eurowizja 2020": Kim jest Alicja Szemplińska?

9 lutego odbył się drugi odcinek programu "Szansa na sukces. Eurowizja 2020”. Do finału przeszła 17-letnia Alicja Szemplińska.

Alicja Szemplińska oprócz kariery musi myśleć wciąż o edukacji

Emitowany przez Telewizję Polską program wyłoni wokalistę, który będzie reprezentował Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Holandii.

W skład jury "Szansy na sukces" weszli Michał Szpak, Cleo i Gromee. Uczestnicy zaprezentowali się w największych eurowizyjnych przebojach.  

W drugim odcinku "Szansy na sukces" pojawili się: Damian Kulej ("Heroes" - Mans Zelmerlow), Paulina Czapla ("Amar Pelos Dois" - Salvador Sobral), Weronika Curyło ("Dschinghis Khan" - Dschinghis Khan), Stashka ("If I Were Sorry" - Frans), Saszan ("Congratulations" - Cliff Richard), Alicja Szemplińska ("To nie ja" - Edyta Górniak) i Aleksandra Nykiel ("Save Your Kisses For Me" - Brotherhood Of Man).

Reklama

Do finału programu awansowała Alicja Szemplińska (posłuchaj!). Wyróżnione zostały natomiast: Weronika Curyło i Paulina Czapla

Kim jest Alicja Szemplińska?

"Alicja, chciałabym, żebyś była moją córką" - mówiła wzruszona Edyta Górniak, która zasiadała w jury "Hit Hit Hurra" - programu dla dzieci wygranego przez Alicję.  

Po wygranej w programie Alicja postanowiła skupić się na szkole i dalszym szlifowaniu wokalnych umiejętności, m.in. pod okiem Setha Riggsa, trenera wokalnego Michaela Jacksona. To właśnie warsztaty u jednego z najbardziej cenionych nauczycieli śpiewu w Los Angeles otrzymała jako nagrodę specjalną od jury dziecięcego show TVP.

W wieku 17 lat, przygotowana wokalnie dziewczyna, trafiła do "The Voice of Poland". Tam zdecydowała się na współpracę z Tomsonem i Baronem. Każdy z jej występów spotykał się z zachwytem trenerów. W końcu, pokonując w finale Darię Reczek, wygrała dziesiątą edycję programu. 

"Ala mikrofon dostała do ręki, gdy miała cztery lata i myślę, że razem z mamą obejrzała wszystkie edycje 'Voice'a'. Czekaliśmy na 'Kidsa' i wtedy myśleliśmy, że Ala się tam pojawi. Wcześniej był jednak program 'Hit Hit Hurra', który świetnie wspominamy, bo to była przygoda. Już po programie okazało się, że Ala jest na progu wieku, gdzie można iść do dorosłego Voice'a i chwilę poczekaliśmy, a Ala zdecydowała, że to już czas" - wspominał początki kariery Alicje jej ojciec, Radosław.

Kiedy kolejne odcinki "Szansy..."?

Trzeci odcinek, w którym uczestnicy zaśpiewają przeboje The Beatles, będziemy mogli obejrzeć 16 lutego. Finał na żywo zostanie wyemitowany tydzień później.

Eurowizja 2020 odbędzie się w Rotterdamie, w Holandii. Półfinały będą trwały od 12 do 14 maja, finał natomiast odbędzie się 16 maja. W konkursie wystąpią reprezentanci 41 państw.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy