Reklama

Syn Violetty Villas wygrał proces o spadek

Wrocławski dodatek "Gazety Wyborczej" informuje, że Krzysztof Gospodarek, syn Violetty Villas, wygrał proces o spadek z opiekunką nieżyjącej od 2011 roku gwiazdy polskiej piosenki.

Violetta Villas zmarła w grudniu 2011 roku

Na początku lipca 2014 r. Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie zaopiniował, że Violeta Villas przepisując w testamencie majątek opiekunce Elżbiecie B., nie była świadoma konsekwencji swoich czynów. Sąd Okręgowy w Świdnicy przychylił się do tej opini, oddalając we wtorek (31 marca) apelację Elżbiety B.

Reklama

"Tym samym sprawa dotycząca postępowania spadkowego się zakończyła. Nie mogę podać uzasadnienia, bo, na wniosek stron, sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności" - mówi sędzia Agnieszka Połyniak, rzecznik prasowy SO w Świdnicy.

W wyniku tego wyroku cały majątek po Violetcie Villas (m.in. dom w Lewini Kłodzkim i prawa autorskie do utworów piosenkarki) został przyznany Krzysztofowi Gospodarkowi.

Dodajmy, że w połowie listopada 2014 r. Elżbieta B. w procesie karnym została skazana na karę 10 miesięcy więzienia za nieudzielenie pomocy artystce w okresie bezpośrednio poprzedzającym śmierć Villas. Wyrok jest nieprawomocny.


INTERIA.PL/GW

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Violetta Villas | Krzysztof Gospodarek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama