Reklama

Santana wciąż na topie

Carlos Santana wciąż pozostaje na szczycie listy najpopularniejszych w USA albumów tygodnika "Billboard". W zeszłym tygodniu jego album "Supernatural" sprzedał się w prawie 220 tysiącach egzemplarzy, co oznacza, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych znalazł już ponad 6 milionów nabywców. Na całym świecie płytę kupiło już łącznie ponad 11 milionów osób.

Na szczycie listy stu najlepiej sprzedających się singli w tym tygodniu znalazł się Lonestar z utworem "Amazed". Jest to pierwszy od 1983 roku utwór country, który trafił na pierwsze miejsce listy "Billboardu". Na miejsce drugie spadł australijski duet Savage Garden z utworem "I Knew I Loved You". O dwa oczka do góry, na pozycję trzecią, awansowała śpiewająca także muzykę country Faith Hill z piosenką "Breathe".

Także o dwa miejsca, tym razem jednak w dół, przesunęła się Mariah Carey z nagraniem "Thank God I Found You", które wykonuje wspólnie z Joe and 98 Degrees. Miedzy dwie piosenkarki wcisnął się w tym tygodniu Carlos Santana, ze swym kolejnym wielkim przebojem "Maria,Maria".

Reklama

Najczęściej grany przez stacje radiowe w USA utwór "Bye Bye Bye", w wykonaniu grupy N' Sync, w tym tygodniu awansował z pozycji 13. na 7.. Najwyżej zanotowaną nowością na liście jest utwór "There You Go", w wykonaniu grupy Pink. Inne ciekawe debiuty to Phil Vassar z utworem "Carlene", który wskoczył na pozycję 75. i Black Rob z piosenką "Whoa" na pozycji 78..

W przyszłym tygodniu będziemy mogli przekonać się, jaki wpływ na listę "Billboardu" miało rozdanie nagród Grammy. Dowiemy się także, czy sukces poszczególnych wykonawców przełoży się na ilość sprzedanych płyt i na pozycję na liście.

Billboard
Dowiedz się więcej na temat: USA | Carlos | Carlos Santana
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy