Romuald Lipko kończy 65 lat
Znany z Budki Suflera kompozytor Romuald Lipko to wciąż jeden z najlepiej zarabiających polskich muzyków. Artysta świętuje swoje 65. urodziny.
Romuald Lipko urodził się 3 kwietnia 1950 roku w Lublinie. 24 lata później, wraz z Krzysztofem Cugowskim zakładał Budkę Suflera, gdzie został klawiszowcem i głównym kompozytorem (wcześniej natomiast wprawiał się w grze na gitarze basowej).
Lipko nie tylko napisał muzykę do największych przebojów Budki Suflera, takich jak "Jolka, Jolka pamiętasz", "Jest taki samotny dom" (z Cugowskim), "Takie tango", ale również komponował dla innych artystów. To właśnie on odpowiadał za warstwę muzyczną tak kultowych piosenek jak "Dmuchawce, latawce, wiatr" Urszuli, "Nic nie może wiecznie trwać" Anny Jantar czy "Aleja gwiazd" Zdzisławy Sośnickiej.
Za sprawą niezliczonych przebojów Romulad Lipko pozostaje jednym z najlepiej zarabiających polskich muzyków, a według niektórych rankingów jest w tej dziedzinie numerem jeden. Jak podawał "Newsweek" i "Fakt", Romuald Lipko rocznie otrzymuje dwa miliony złotych wyłącznie z tytułu należnych mu tantiem.
Choć w 2015 roku Budka Suflera zakończyła działalność po 40 latach, Romuald Lipko nie zamierza bynajmniej przechodzić na emeryturę. W lutym muzyk ogłosił powstanie formacji Romuald Lipko Band.
"Zespół wykonywał będzie największe moje przeboje. Tam gdzie to możliwe, śpiewać je będą oryginalni wokaliści, w innych przypadkach najczęściej młodzi artyści. Będziemy też nagrywać nowe utwory" - zapowiedział Romuald Lipko.
"Mam nadzieję, że naszym koncertom towarzyszyć będzie radość, uśmiech i pozytywne odczucia, czego Państwu życzę" - napisał na Facebooku muzyk.
Swoją karierę i karierę Budki Suflera podsumowuje równie pogodnie.
"Dla Was istnieliśmy i graliśmy. Ja osobiście tworzyłem z myślą o ludziach i z nadzieją, że nasza muzyka będzie im towarzyszyć w życiu i czynić je niekiedy przyjemniejszym. Pomyślałem, że utwory, które napisałem wraz z moimi kolegami, autorami tekstów, dla wielu polskich gwiazd stały się już częścią życia tych ludzi, którzy je latami słuchali i pokochali".