Reklama

Reklama

Rock and Roll Hall of Fame 2020: Whitney Houston wybrana! Kto jeszcze?

2 maja 2020 r. w Cleveland w stanie Ohio odbędzie się ceremonia wprowadzenia kolejnych gwiazd do Rockandrollowego Salonu Sław. Kto został wybrany?

2 maja 2020 r. w Cleveland w stanie Ohio odbędzie się ceremonia wprowadzenia kolejnych gwiazd do Rockandrollowego Salonu Sław. Kto został wybrany?
Whitney Houston została wybrana do Rock and Roll Hall of Fame /Frederic REGLAIN/Gamma-Rapho /Getty Images

Rockandrollowy Salon Sław mieści się w Cleveland w stanie Ohio ze względu na statystykę wskazującą, że właśnie z tego miejsca pochodzi najwięcej muzyków rockowych. Muzeum gromadzi memorabilia związane z historią rocka - gitary, ubrania, oryginalne maszynopisy słynnych piosenek upamiętniające najważniejsze osobistości muzyki rockowej.

Co roku grono wyróżnionych artystów powiększa się - do Salonu zapraszani są wykonawcy, którzy wydali debiutanckie płyty przynajmniej 25 lat wcześniej.

Wiadomo już, że kolejnymi gwiazdami, które pojawią się w Salonie Sław będą: Whitney Houston (sprawdź!), raper Notorious B.I.G. (posłuchaj!), zespół The Doobie Brothers (posłuchaj!), a także Depeche Mode (sprawdź!), T.Rex (sprawdź!) i Nine Inch Nails (posłuchaj!).

Reklama

"To jest coś, o czym myśleliśmy od dłuższego czasu. To jedna z rzeczy, na które zawsze masz nadzieję, że się wydarzy, zwłaszcza z zespołem takim jak nasz, który istnieje od tak dawna. Świętujemy 50 lat!" - mówił gitarzysta The Doobie Brothers, Patrick Simmons

Oprócz nich nominowali byli: Pat Benatar (posłuchaj!), Motorhead, Soundgarden, Thin Lizzy, Dave Matthews Band (posłuchaj!) oraz startujący już po raz kolejny Judas Priest, MC5, Rufus featuring Chaka Khan, Todd Rundgren i Kraftwerk.

Z taką decyzją nie mógł pogodzić się zespół Judas Priest. Gitarzysta Richie Faulkner w serii wpisów na Twitterze podważył sens Salonu Sław.

"To nie ma sensu, prawda? Dlatego Salon nie jest dla mnie wiarygodny i nigdy nie był" - zaczął, udostępniając listę nazwisk włączonych w tym roku. "Ta instytucja została zbudowana na tym, co ci goście pomogli stworzyć i niewłączenie ich to totalny absurd" - dodał.

Również nie wszyscy obserwatorzy byli w stanie zaakceptować włączenie do Salonu Sław kolejnego rapera oraz popowej wokalistki. "Tylu rockowych artystów ciągle czeka, a Biggie i Whitney weszli? Oboje są artystami z najwyższej półki w swoim gatunku i włączenie jest koniecznością, ale czy koniecznie do rockowej? Zmieńcie nazwę!" - pisał jeden z internautów. "Kiedy myślisz rock and roll, to Whitney i Notorious, to pierwsze nazwiska, które przychodzą ci na myśl" - pisał inny użytkownik ironicznie.

"Muzeum musi zmienić nazwę i nie udawać, że rock to pop, R&B, rap. Kto głosuje? Żaden rockman nie powiedziałby, że Whitney była rockową wokalistką" - dodała.

Ceremonia odbędzie się 2 maja i będzie transmitowana przez HBO. Tradycyjnie podczas uroczystości wystąpią nowo wybrani członkowie Rock and Roll Hall of Fame. Zmarli (Whitney Houston, Notorious i T.Rex) także zostaną uczczeni poprzez odegranie ich utworów przez inne zespoły. 

Artyści, którzy wejdą do Salonu Sław są wybierani przez ekspertów z branży muzycznej, a także w głosowaniu publiczności.

Pod koniec marca 2019 roku do Rock and Roll Hall of Fame dołączyli Janet Jackson, Stevie Nicks, Radiohead, Def Leppard, The Cure, Roxy MusicThe Zombies.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy