Reklama

Reklama

Powrót Virgin po 10 latach: "Doda się wylaszczyła"

10 listopada ukaże się powrotna płyta grupy Virgin. Zespół Dody i Tomka Luberta powraca na scenę po 10 latach przerwy.

10 listopada ukaże się powrotna płyta grupy Virgin. Zespół Dody i Tomka Luberta powraca na scenę po 10 latach przerwy.
Tomek Lubert i Doda znów w Virgin /VIPHOTO /East News

Reaktywowany po blisko 10-letniej przerwie zespół Virgin powrócił anglojęzycznym singlem "Hard Heart". Jego polska wersja to "Niebezpieczna kobieta", która promuje film "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Klip od początku września został odtworzony ponad 630 tys. razy.

Sprawdź tekst utworu "Niebezpieczna kobieta" w serwisie Teksciory.pl!

Przypomnijmy, że zespół Virgin zakończył działalność na przełomie 2006 i  2007 roku. Po rozwiązaniu formacji Doda rozpoczęła karierę solową, natomiast gitarzysta i kompozytor Tomasz Lubert występował w zespołach Video (2007-09), Volver (2009-14) i Vision; wydał też solowy album "Z miłości do muzyki" (2014), na którym odnowił współpracę z Dodą (utwór "Hej").

Reklama

Na dyskografię Virgin składają się trzy studyjne albumy. Ostatni - "Ficca" - został wydany w 2005 roku i uzyskał status podwójnej platyny. W trakcie siedmiu lat działalności zespół napisał również kilkanaście utworów, które nie ujrzały światła dziennego.

W składzie reaktywowanej grupy występują także basista Piotr Olszewski oraz grający na perkusji Piotr Pniak (w Virgin grał krótko w 2002 r.), były muzyk grupy Proletaryat, mający na koncie współpracę także z m.in. Patrycją Markowską, Sidneyem Polakiem, Reni Jusis, Małgorzatą Ostrowską.

"Ja bym bardzo nie chciał, żeby ona się uspokoiła, bo siłą napędową tej dziewczyny - i zespołu Virgin - jest jej nietuzinkowość" - mówi Lubert w rozmowie z WideoPortalem.

Na trasie grupa poza nowymi utworami będzie przypominać też największe przeboje, z takimi piosenkami jak "Dżaga", "Znak pokoju" czy "2 bajki".

"Ja przytyłem, zapuściłem bródkę i nie mam białych włosów. A Doda wylaszczyła się - i to jest dziwne, bo jak człowiek jest starszy, to nie idzie to w lepszą stronę, tylko w gorszą" - tak Lubert odpowiedział na pytanie, co się u nich zmieniło przez te 10 lat.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL