Reklama

Reklama

Polina Gagarina była gwiazdą Eurowizji. Co robi dziś?

Pięć lat temu zjawiskowa Rosjanka oczarowała miliony widzów w całej Europie. Co od tamtych pamiętnych występów na Eurowizji robi Polina Gagarina?

Pięć lat temu zjawiskowa Rosjanka oczarowała miliony widzów w całej Europie. Co od tamtych pamiętnych występów na Eurowizji robi Polina Gagarina?
Polina Gagarina błysnęła w Europie w 2015 roku /MIKHAIL METZEL /Getty Images

Polina Siergiejewna Gagarina to rosyjska piosenkarka, kompozytorka oraz autorka tekstów. Urodziła się w Moskwie, jednak dzieciństwo spędziła w Grecji, gdyż tam karierę baletnicy robiła jej matka. Po pewnym czasie Gagarina wróciła do Moskwy i postanowiła oddać się swojej pasji, jaką była muzyka.

Młoda dziewczyna ukończyła szkołę muzyczną oraz rozpoczęła studia w Moskiewskim Akademickim Teatrze Artystycznym. W 2003 roku wzięła udział w programie "Fabryka Gwiazd 2", który ostatecznie wygrała. W 2012 roku Polina rozpoczęła współpracę z producentem Konstantinem Meladze. Utwory duetu - "Spektakl okonchen", "Net", "Navek" oraz "Shagay" - stały się przebojami w Rosji i na Ukrainie.

Reklama

11 marca 2015 roku rosyjska telewizja zdecydowała, że Polina Gagarina jedzie na Eurowizję z utworem "A Million Voices". Od samego początku organizatorzy konkursu piosenki obawiali się, że Rosjanka zostanie wygwizdana w związku z udziałem rosyjskich żołnierzy w wojnie na Ukrainie.

Ostatecznie w Wiedniu nie doszło do żadnych ekscesów, a media oraz publiczność zachwyciły się artystką. Eksperci i bukmacherzy po występie w półfinale ustawiali Gagarinę w gronie faworytów do zwycięstwa. Dziennikarze podkreślali, że Polina nie tylko wspaniale śpiewa, ale również zjawiskowo wygląda.

Ostatecznie Rosjanka przegrała jedynie z Mansem Zelmerlowem ze Szwecji.

Co działo się z nią po Eurowizji? Wokalistka nagrała jeszcze jedną płytę - "6" - która została dobrze przyjęta w Rosji. W kolejnych latach Gagarina skupiła się na występach w programach telewizyjnych.

Piosenkarka została trenerką w czwartej i piątej edycji rosyjskiego "The Voice" ("Gołos"). Do show wróciła też w ósmym sezonie i dziewiątym. Trafiła też do dziecięcej wersji show - "The Voice Kids".

W 2019 roku Gagarina wzięła też w chińskim talent show "Singer 2019" , gdzie ostatecznie dotarła do finałów.

Ostatnio ujawniono, że Rosjanka przygotowuje wspólny utwór z Zelmerlowem. Robią to w ramach promocji Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie figurowym, które odbędą się w marcu w Sztokholmie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polina Gagarina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy