Reklama

Piotr Cugowski i "Kurczak Mały"

W połowie listopada na ekrany kin wszedł animowany film "Kurczak Mały", opowiadający historię tytułowego bohatera, który wraz z pomocą swoich przyjaciół ratuje świat przed zagrożeniem z kosmosu. W polskiej wersji językowej dwie piosenki śpiewa Piotr Cugowski, wokalista grupy Bracia i syn Krzysztofa Cugowskiego (Budka Suflera). Na stronach INTERIA.PL możecie juz oglądać teledysk do nagrania "Ten mały błąd".

W oryginalnej wersji "Ten mały błąd" nosi tytuł "One Little Slip" i wykonuje go kanadyjski zespół Barenaked Ladies. Polski tekst napisała Małgorzata Szpitun, autorka słów do piosenek Braci, a prywatnie żona Marcina, menedżera zespołu Piotra i Wojciecha Cugowskich.

Reklama

"Praca przy piosence do tego filmu to zupełnie co innego, niż robię na co dzień. Musiałem przekazać zupełnie inne emocje, posługiwać się innymi środkami wyrazu, inaczej dysponować głosem".

"Włożyłem w ten utwór swego rodzaju lekkość, a że zazwyczaj posługuję się inną estetyką, więc to nie było łatwe zadanie" - powiedział Piotr Cugowski o pracy nad nagraniami do "Kurczaka Małego".

"Wydawać by się mogło, że jedyne, co nas łączy z Kurczakiem Małym, to kogucik na głowie. To moje pierwsze tego typu doświadczenie, nie wiem, czy je kiedyś powtórzę".

"Tym razem zadecydowała renoma i fenomen filmów Disneya: one są po prostu niepowtarzalne. To właśnie sprawiło, że nie była to trudna decyzja" - dodał wokalista Braci.

Drugim utworem wykonywanym przez Piotra Cugowskiego na ścieżce dźwiękowej do "Kurczaka Małego" jest ballada "Tylko tyle wiem".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wokalista | błąd | kurczak | Piotr Cugowski | Cugowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje