Reklama

Nowy wokalista Demonical

Nowym frontmanem szwedzkiej grupy Demonical został Christofer Säterdal.

Nowym frontmanem szwedzkiej grupy Demonical został Christofer Säterdal.
Demonical w nowym składzie - w środku Christofer Säterdal /Oficjalna strona zespołu

Na szwedzkiej scenie metalowej 34-letni Christofer Säterdal nie jest postacią anonimową, przez lata bowiem udzielał się w formacji Fimbultyr spod znaku viking metalu.

Säterdal zastąpił Alexandra Högboma, na co dzień wokalistę October Tide, który stał przy mikrofonie w Demonical przez ostatnie dwa lata. Możemy go usłyszeć na "Chaos Manifsto" (2018 r.), ostatnim studyjnym albumie deathmetalowców z Demonical.

"Demonical rozstał się z wokalistą Alexandrem Högbomem bez waśni czy dramatu. Mimo iż nie ujawnialiśmy tego publicznie, przygotowywaliśmy się do tego od dłuższego czasu, gdyż już pięć miesięcy temu Alexander poinformował zespół o konieczności wycofania się po (październikowym) Scandinavian Deathfest 2019, by móc skupić się na innych życiowych sprawach. Dziękujemy mu za lata spędzone w zespole i życzymy powodzenia" - napisał Martin Schulman, basista Demonical.

Reklama

"Jednocześnie witamy w szeregach Demonical Christofera Säterdala, nowego frontmana zespołu. Nagrania, których dokonaliśmy latem, upewniły nas co do słuszności tej decyzji" - dodał Szwed.

Z innych wieści z obozu podopiecznych pilskiej Agonia Records dowiadujemy się, że Demonical szykują się do nagrań nowej płyty, które mają rozpocząć się zimą. Album miałby się ukazać wczesnym latem 2020 roku.

Posłuchaj utworu "From Nothing" Demonical z albumu "Chaos Manifesto":

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Demonical
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy