Reklama

Nightwish: Wokalistka zwolniona

W piątek, 21 października, w Helsinkach odbył się ostatni koncert fińskiej grupy Nightwish w ramach światowej trasy "Once". Jak się okazało, był to także ostatni występ z wokalistką Tarją Turunen, która została zwolniona z powodu "różnic charakterów" i zbyt dużego zaangażowania Turunen w sprawy czysto biznesowe. "Nightwish to sposób życia" - napisał klawiszowiec Tuomas Holopainen w otwartym liście do wokalistki, opublikowanym na oficjalnej stronie zespołu.

W długim liście Holopainen obszernie opisuje narastające problemy z Turunen. W maju 2006 roku ma się ukazać książka o Nightwish, w której powody rozstania z wokalistką mają zostać szczegółowo wyjaśnione.

Reklama

Z listu klawiszowca można wyczytać także, że jedną ze spornych kwestii była solowa kariera Turunen.

"Twoje zachowanie i postawa już nie pasują do Nightwish. Ludzie, którzy ze sobą nie rozmawiają od roku nie należą do tego samego zespołu. Powiedziałaś sobie, że jesteś gościnnym muzykiem w Nightwish. Teraz ta wizyta dobiegła końca, a my będziemy kontynuować działalność Nightwish z nową wokalistką" - zapowiedział Tuomas Holopainen.

"Ta decyzja [o zwolnieniu] nie jest czymś, z czego jesteśmy dumni, ale nie dałaś nam wyboru. Przepaść między nami jest już zbyt duża. Minęliśmy już punkt, w którym można to było rozwiązać za pomocą rozmów" - dodaje klawiszowiec Nightwish.

Koncert w Oslo z piątku, 21 października, był rejestrowany na potrzeby płyt CD i DVD, zatytułowanych "End Of An Era".

"Pechowo, tytuł ma teraz głębsze znaczenie" - poinformował zespół na swojej stronie.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nightwish | zwolnienia | koncert | wokalistka | Tarja Turunen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje