Reklama

Nie żyje Krzysztof Rutkowski, wokalista grupy Tarzan Boy

Krzysztof Rutkowski, lider grupy Tarzan Boy, zmarł 23 lutego. Kultowa postać sceny disco polo miała 56 lat.

Krzysztof Rutkowski, lider grupy Tarzan Boy, zmarł 23 lutego. Kultowa postać sceny disco polo miała 56 lat.
Krzysztof Rutkowski miał 56 lat /oficjalna strona wykonawcy

O śmierci muzyka poinformowano na jego oficjalnym profilu na Facebooku. 

"Dzisiaj około godziny 15:00 zmarł Krzysztof Rutkowski (Tarzan Boy). W poniedziałek dnia 27.02.2017 odbędzie się ceremonia pogrzebowa. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w mszy Świętej, która odbędzie się na cmentarzu przy ul. Piotra Skargi w Zgierzu. Jutro podamy godzinę. Dziękujemy za wsparcie i pomoc wszystkim żona wraz z dziećmi. Prosimy o nie składanie kondolencji telefonicznie" - czytamy w komunikacie.

W grudniu zeszłego roku podano do wiadomości publicznej, że twórca hitów disco polo "Tarzan Boy", "Kaligula" i "Promienie" walczy z rakiem - śluzakiem otrzewnej. Nowotwór został wykryty podczas operacji przepukliny. 

Reklama

56-letni wokalista ujawnił wtedy, że jedyną jego szansą na przeżycie był tzw. HIPEC (Dootrzewnowa Chemioterapia Perfuzyjna w Hipertermii). Koszt operacji wraz z leczeniem wynosił ok. 50 tys. zł. Twórcy w trudnych chwilach pomagali przyjaciele i inni muzycy. Zorganizowano m.in. specjalne koncerty, na których zbierano pieniądze na terapię Rutkowskiego. Te odbyły się 7 i 27 stycznia. Na drugim pojawił się sam wokalista, który podziękował za wsparcie oraz zaśpiewał swoje przeboje.

Muzyk, mimo ogromnej popularności w latach 90., nie dorobił się majątku. Wokalista twierdził, że został oszukany przez firmę fonograficzną i nie otrzymał pieniędzy za sprzedaż swoich płyt i kaset.

"Jestem jedynym wykonawcą disco polo, który nie zarobił pieniędzy. Majątku się nie dorobiłem, nie mam własnego domu. Zostałem z ręką w nocniku" - powiedział Krzysztof Rutkowski w programie "Dezerterzy" Łukasza Orbitowskiego w TVP Kultura. 

Sprawdź tekst piosenki "Tarzan Boy" w serwisie Teksciory.pl!

Pod koniec stycznia tego roku wokalista przeszedł pierwszą chemię. "Masakrycznie się czuję. Rozlatuje się, nie jem, nie piję. Koszmar życia" - mówił serwisowi Fakt24 popularny Tarzan Boy.

Grupa, której liderem był Rutkowski, odniosła ogromny sukces w latach 90. Debiutancka płyta zespołu - "Kaligula" - pokryła się złotem. Drugi album formacji "Moje sny" ukazał się rok później i także cieszył się sporą popularnością.

Po odniesionym sukcesie Tarzan Boy zniknął ze sceny. Do reaktywacji , już jako jednoosobowego projektu, doszło w 2008 roku. Wtedy to Rutkowski wrócił do koncertowania i nagrywania nowych utworów.

Wokalista disco polo imał się również innych zawodów. Był m.in. kierowcą ciężarówki oraz pracownikiem łódzkiego MPK.

Sprawdź tekst piosenki "Kaligula" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tarzan Boy | nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy