Reklama

MC Sobieski w hołdzie dla polskich himalaistów ("Śnieżne Anioły")

Ponad 27 tys. odtworzeń w ciągu kilkunastu godzin od premiery zanotował niespełna dwuminutowy utwór "Śnieżne Anioły" przygotowany przez MC Sobieskiego, niewidomego rapera z Kalisza.

MC Sobieski nagrał utwór w hołdzie dla polskich himalaistów

MC Sobieski stracił wzrok, gdy wykryto u niego nieuleczalną chorobę oczu. Od siedmiu lat jego utwory regularnie trafiają do sieci (kanał na YouTube ma ponad 140 tys. subskrybentów).

Reklama

Raper nagrywa utwory na różne tematy - od Króla Juliana, Wiedźmina i Mario, po zagrzewające do walki utwory, w tym m.in. dla polskiej reprezentacji piłkarskiej na Euro 2016 (szykuje też nagranie dla Orłów Adama Nawałki na MŚ 2018 w Rosji).

Utwór "Śnieżne Anioły" zadedykował ekipie polskich himalaistów, którzy ruszyli na Nanga Parbat, by ratować Tomka MackiewiczaElisabeth Revol. Wspinacze zdobyli szczyt, ale utknęli podczas schodzenia. Francuzkę uratowali Adam BieleckiDenis Urubko (wspierali ich Piotr TomalaJarosław Botor), ale ze względu na ekstremalnie trudne warunki nie udało im się dotrzeć do Mackiewicza, który został wyżej.

Heroiczną akcję ratunkową ze wstrzymanym oddechem obserwował niemal cały świat.

"Historia Polskich Alpinistów mnie tak złapała za serducho, że postanowiłem nagrać kilka wersów na ten temat" - napisał MC Sobieski na Facebooku.

"Piosenkę dedykuję również Panu Tomkowi, który swoje życie poświęcił pasji i miłości do gór. Niech ta krótka, muzyczna forma będzie poparciem dla bohaterstwa dzielnych Polaków" - dodaje raper.

Sprawdź tekst utworu "Śnieżne Anioły" w serwisie Teksciory.pl

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: MC Sobieski | Tomasz Mackiewicz | Elisabeth Revol

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama