Mariusz Totoszko kończy 40 lat

23 kwietnia 1975 roku na świat przyszedł Mariusz Totoszko, uczestnik programów "Idol", "Twoja twarz brzmi znajomo" oraz wokalista grupy Volver.

Mariusz Totoszko świętuje 40. urodziny
Mariusz Totoszko świętuje 40. urodzinyArtur ZawadzkiReporter

Mariusz Totoszko związany jest z muzyką od najmłodszych lat, a talent zauważyła w nim babcia. W młodości ćwiczył grę na fortepianie. Był również związany z gostyńską grupą After Dark.

Jego kariera nabrała rozpędu, gdy wziął udział w programie "Idol" w 2003 roku, w którym to zajął drugie miejsce (musiał uznać wyższość Krzysztofa Zalewskiego). Rok później związał się z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie wystąpił w musicalach: "Grease", "Koty" oraz "Upiór w operze".

Udział w "Idolu" był dla Totoszki ważny jeszcze z jednego powodu. Tam poznał swoją pierwszą żonę, Martę Smuk, z którą wziął ślub w 2005 roku. Związek przetrwał cztery lata, a jego owocem była córeczka Julia.

Zobacz wykonanie "Never Tear Us Apart" przez Mariusza Totoszkę w "Idolu":

Totoszko śpiewa Joe Cockera

W 2006 roku próbował sił w polskich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Z zespołem Totoszko&PL wykonał utwór "4 zmysły", który jednak nie dał mu przepustki do głównego konkursu (na ten pojechał zespół Ich Troje z piosenką "Follow My Heart").

Prawdziwą popularność przyniosła mu działalność w grupie Volver, której założycielem był Tomasz Lubert. Grupa przez pięć lat działalności nagrała dwie płyty "10 historii o miłości" oraz "Kocha, lubi, szanuje".  Szczególnie do gustu słuchaczom przypadł pierwszy album zespołu, który osiągnął status Złotej Płyty. Niezwykłą popularnością cieszył się szczególnie przebój, który pojawił się na reedycji wydawnictwa -"Volveremos".

W 2010 roku grupa zdobyła główną nagrodę na koncercie Trendy festiwalu Sopot TOPTrendy. Na Bydgoszcz Hit Festival utwór "Volveremos" uznano za Polski Hit Lata 2010, a na festiwalu piosenki w Opolu uznano ich za debiutantów roku.

Zobacz klip "Volveremos":

Przez grupę Volver Totoszko poznał swoją przyszłą drugą żonę - Justynę Tomańską - menadżerkę zespołu oraz pisarkę. Jednak historia ich miłości nie jest tak prosta. Początkowo Tomańska była związana z Tomaszem Lubertem. Para miała już ustalony termin ślubu, a w planach była nawet adopcja dziecka z Chin. Ostatecznie jednak do zawarcia małżeństwa nie doszło. Pisarka niedługo potem zaszła w ciążę z Totoszką (urodziła im się córka Zosia), a Lubert związał się z Candy Girl. Miłosne intrygi nie wpłynęły jednak na karierę zespołu, który działał wraz z Totoszką do końca 2013 roku (zespół oficjalnie pożegnał się z fanami w 2014 roku).

Rozwiązanie zespołu zbiegło się z uczestnictwem wokalisty w programie "Twoja twarz brzmi znajomo", w którym zajął ostatecznie trzecie miejsce.

Wokalista w 2014 roku zaangażował się również w tworzenie muzyki dla najmłodszych. Wraz ze swoją żoną stworzył album "Niezwykłe lekcje rytmiki. Jestem Polakiem".

Obecnie dużo większą karierę od samego Totoszki robi jego córka Julia, która była jedną z najpopularniejszych uczestniczek programu "Mali giganci", a odpadnięcie jej grupy wywołało sporo kontrowersji. Kuba Wojewódzki wieszczy, że mała dziewczynka w przyszłości zrobi dużo większą karierę niż jej ojciec.

Mariusz Totoszko jako Marilyn Manson w "Twoja twarz brzmi znajomo":

Mariusz Totoszko jako Marilyn MansonINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas