Reklama

Malajkat z pomocą Turnaua

Premiera spektaklu "Chłopiec z gwiazd" według prozy Oscara Wilde'a, w reżyserii Wojciecha Malajkata odbędzie się w sobotę w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie (Śląskie). Autorem muzyki do spektaklu jest Grzegorz Turnau, a Malajkata będzie można zobaczyć również w jednej z ról.

Jak podkreślają autorzy, spektakl opowiada o sile rodziny i umiejętności wybaczania. To historia o tym, co pozornie proste i oczywiste, a w rzeczywistości trudne i wcale nie takie powszechne.

Reklama

Tytułowym bohaterem jest chłopiec znaleziony w lesie. Przygarnięty i wychowany przez ubogą rodzinę drwala, zaakceptowany i pokochany przez przybrane rodzeństwo, wyrasta na wspaniałego młodzieńca o niespotykanej urodzie. Jest jednak pełen pychy i przekonania o własnej wyższości, bo kiedy go znajdowano w lesie, właśnie przeleciał meteor. Uważa więc, że musi być chłopcem z gwiazd.

Przypadkowe spotkanie z żebraczką, która okazuje się matką naszego bohatera, wyprowadza go z równowagi. Przegania żebraczkę i rusza na królewski dwór w przekonaniu, że jego uroda i głos łatwo zjednają mu możnych przyjaciół. Pogardzany i wyśmiewany przez dworzan w końcu zrozumie swój błąd i spróbuje go naprawić.

W postać złego władcy Sauronusa wciela się Wojciech Malajkat, a w roli tytułowej będzie można zobaczyć Macieja Radela, absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, laureata Finału Przeglądu Piosenki Aktorskiej w Koszalinie w 2005 r.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Malajkat | Grzegorz Turnau | Wojciech Malajkat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje