Reklama

Lance Bass: Lecę w kosmos!

Lance Bass, jeden z członków popularnego amerykańskiego boysbandu 'N Sync, w piątek, 31 maja, ujawnił, że uzyskał wstępną zgodę lekarzy na lot w przestrzeń kosmiczną. 23-letni wokalista przeszedł właśnie w Moskwie serię badań, które miały ostatecznie zadecydować o zakwalifikowaniu go do udziału w locie na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Jeśli tak się stanie, będzie pierwszą gwiazdą muzyki pop, która podziwiać będzie Ziemię z orbity.

"Mam całkowitą pewność, że będziemy w stanie to przepchnąć. Wiem, że jestem fizycznie w stanie to zrobić" - powiedział

Reklama

Lance Bass na konferencji prasowej w jednym z luksusowych moskiewskich hoteli.

Jeśli poleci, co miałoby nastąpić jeszcze w tym roku, Bass stałby się trzecim astroturystą - po amerykańskim milionerze Dennisie Tito i południowoafrykańskim biznesmenie Marku Shuttleworth. Każdy z nich za wycieczkę na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) rosyjskim statkiem zapłacił po ok. 20 mln dolarów.

Przypuszczalnie taką samą kwotę będzie musiał wyasygnować Bass, który pierwszy etap badań kwalifikacyjnych przeszedł już w marcu tego roku.

Tymczasem przedstawiciele rosyjskiej agencji kosmicznej nie wypowiedzieli się oficjalnie na temat ewentualnego lotu z udziałem amerykańskiego wokalisty. Jednak hollywoodzki producent, który organizuje obecnie dla Bassa fundusze, stwierdził, iż otrzymał już nieformalne potwierdzenie Rosjan, iż członek 'N Sync został zakwalifikowany do lotu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 'N Sync | Międzynarodowa Stacja Kosmiczna | Kosmos | bass | Lance Bass

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje