Reklama

Kanye West: Klip "Famous" oczami komików

Kontrowersyjny teledysk do utworu "Famous" doczekał się pierwszych parodii. Klip w swoich gagach wykorzystali m.in. Stephen Colbert oraz Jimmy Kimmel.

Fragment klipu "Famous"

Utwór "Famous" wzbudził kontrowersje zaraz po premierze (11 lutego Kanye West zaprezentował materiał z płyty w hali Madison Square Garden). W tekście znajduje się linijka nawiązująca do Taylor Swift: "Mógłbym uprawiać seks z Taylor. Sprawiłem, że ta zdzira stała się sławna". Raper miał na myśli galę MTV VMA z 2009 roku, w trakcie której podczas odbierania przez Amerykankę nagrody wyszedł na scenę i powiedział, że to nie ona, a Beyonce zasłużyła na statuetkę za najlepszy teledysk.

Pod koniec czerwca do sieci trafił teledysk do "Famous". West zszokował klipem do utworu, na którym widać 12 nagich celebrytów, gwiazd muzyki oraz polityków. Zaraz po jego przemierze na swoim Twitterze zapowiedział, że czeka na pozwy.

Reklama

W teledysku widzimy postaci Kanye Westa, jego żony Kim Kardashian, Taylor Swift, Amber Rose, Raya J (były chłopak Kim Kardashian, z którym nagrała sekstaśmę), Chrisa Browna, Rihannę, Donalda Trumpa, Annę Wintour, Caitylnn Jenner, Billa Cosby’ego oraz byłego prezydenta USA George'a W. Busha.

Do kręcenia klipu użyto specjalnie przygotowanych figur woskowych. Przez chwilę po publikacji internauci zastanawiali się, czy w "Famous" faktycznie pojawili się prawdziwi celebryci. Obecność w teledysku zdementowali przedstawiciele Trumpa oraz Busha. Z materiału żartował sobie Chris Brown, natomiast oburzona teledyskiem jest Taylor Swift.

Raper skomentował klip w wywiadzie dla magazynu "Vanity Fair". Kręcony był przez trzy miesiące, a pracowało nad nim kilku twórców. Główną inspiracją miał być obraz Vincenta Desiderio "Sen".

Teledyskiem zainteresowali się też komicy. "Famous" było tematem w programach Stephena Colberta oraz Jimmy’ego Kimmela. Colbert opublikował przeróbkę nagrania, w którym również i on pojawia się nago. Swoją wersję udostępnił również Kimmel, żartując przy okazji z Billa Cosby’ego. Kimmel stwierdził, że nie ma pojęcia jak gwiazdor był w stanie uśpić tyle osób. To aluzja do procesu aktora,który został oskarżony o molestowanie seksualne. Pokrzywdzone ofiary zeznawały, że aktor najpierw je usypiał, a potem wykorzystywał seksualnie.

Zobacz parodie klipu:

Z klipu żarty robili sobie również internauci. Pojawiły się memy, w których internauci zastanawiali się, jak reagowali celebryci, których wizerunek został wykorzystany w teledysku oraz jak po publikacji teledysku mogła zareagować Kim Kadrashian. Po raz kolejny żartowano również z Billa Cosby'ego.

Zobacz teledysk "Famous":

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kanye West

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje