Reklama

Judas Priest w ogniu z nowym utworem "Trial by Fire". Co już wiemy o płycie "Invincible Shield"?

"Trial By Fire" to drugi singel z nadchodzącej płyty "Invincible Shield" grupy Judas Priest. Co legenda brytyjskiego heavy metalu ujawniła już na temat nowego materiału?

"Trial By Fire" to drugi singel z nadchodzącej płyty "Invincible Shield" grupy Judas Priest. Co legenda brytyjskiego heavy metalu ujawniła już na temat nowego materiału?
Rob Halford (Judas Priest) w akcji /Kevin Mazur /Getty Images

Jak już informowaliśmy, datę premiery pierwszego od sześciu lat longplaya słynnej grupy z Birmingham ogłoszono podczas koncertu Judas Priest na kalifornijskim festiwalu Power Trip. Legenda brytyjskiego metalu zagrała tam drugiego dnia trzydniowej imprezy (6-8 października).

Następca albumu "Firepower" (2018 r.) trafi na rynek 8 marca 2024 roku nakładem Sony Music. "Invincible Shield" dostępny będzie m.in. w wersji CD, na winylu i kasecie oraz w całej gamie limitowanych i kolekcjonerskich zestawów.

Reklama

Poznaliśmy właśnie tracklistę nowego materiału - zespół wypuścił też drugi singel "Trial By Fire". Tak jak przy poprzednim "Panic Attack", autorami są wokalista Rob Halford oraz gitarzyści Glenn Tipton i Richie Faulkner.

W nagraniach "Invincible Shield" wziął udział wspomniany Glenn Tipton. 75-letni muzyk jest jednym z dwóch muzyków legendy brytyjskiego metalu (obok basisty Iana Hilla), który wziął udział w nagraniu wszystkich albumów zespołu. Gitarzysta ze względów zdrowotnych (choruje na Parkinsona) od 2018 r. nie bierze udziału w wyczerpujących trasach.

Dwaj pozostali gitarzyści to Richie Faulkner (następca K.K. Downinga) i wspierający zespół na koncertach Andy Sneap, producent "Firepower" i "Invincible Shield".

Wersja deluxe płyty CD poszerzona będzie o trzy bonusowe utwory, które będą także wydane na 7-calowym singlu towarzyszącym wersji deluxe na winylu.

Przypomnijmy, że nieco ponad trzy tygodnie po premierze "Invincible Shield" Judas Priest zagra koncert w Polsce w ramach kolejnej trasy po Starym Kontynencie. Weterani brytyjskiego metalu wystąpią 30 marca 2024 roku w Tauron Arenie w Krakowie. U ich boku zobaczymy Saxon i Uriah Heep, dwie inne legendarne formacje brytyjskiej sceny, które zagrają jako goście specjalni.

Judas Priest - szczegóły płyty "Invincible Shield" (tracklista):

1. "Panic Attack"
2. "The Serpent and the King"
3. "Invincible Shield"
4. "Devil in Disguise"
5. "Gates of Hell"
6. "Trial By Fire"
7. "As God Is My Witness".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Judas Priest | nowa płyta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy