Reklama

Jeden Osiem L w zaskakującej wersji utworu Farben Lehre. Zobacz teledysk "Nierealne ogniska"

Sporą niespodziankę przygotował duet Jeden Osiem L znany z przeboju "Jak zapomnieć". Ekipa z Płocka została zaproszona przez swoich krajanów z punkowej grupy Farben Lehre do nagrania własnej wersji jednego z ich numerów. "Nierealne ogniska" trafiły na przekrojowe wydawnictwo "Friends for Friends".

Sporą niespodziankę przygotował duet Jeden Osiem L znany z przeboju "Jak zapomnieć". Ekipa z Płocka została zaproszona przez swoich krajanów  z punkowej grupy Farben Lehre do nagrania własnej wersji jednego z ich numerów. "Nierealne ogniska" trafiły na przekrojowe wydawnictwo "Friends for Friends".
Jeden Osiem L nagrali swoją wersję utworu Farben Lehre /Dorota Hładka /materiały prasowe

Grupa Farben Lehre w tym roku na bogato świętuje swoje 35-lecie. Jednym z jubileuszowych wydawnictw jest płyta "Friends for Friends", na której utwory punkrockowców z Płocka wykonali ich przyjaciele.

Do współpracy zaproszono 35 wykonawców, takich jak m.in. Big Cyc, Czesław Mozil, Akurat, Kobranocka, Golden Life, Closterkeller, Dr Miso, Enej i Gutek.

Na liście znalazła się też również pochodząca z Płocka grupa Jeden Osiem L. Duet zaprezentował własną wersję utworu "Nierealne ogniska" pochodzącą w oryginale z płyty "My maszyny" z 1993 roku.

Reklama

"Pięknie dziękujemy zespołowi Farben Lehre za zaproszenie i możliwość zmierzenia się z ich twórczością. Zrobiliśmy to po naszemu, tak jak czuliśmy. Zaaranżowaliśmy utwór od nowa i dodaliśmy kilka linijek przemyśleń Łukasza" - informuje zespół kojarzony głównie ze sceną hiphopową.

Jeden Osiem L i wielki przebój "Jak zapomnieć"

Grupa powstała w 1998 roku w Płocku. Zespół zasłynął niekonwencjonalnym i nowatorskim, jak na czasy wydania ich pierwszej płyty, podejściem do gatunku hip hop. W 2003 roku nakładem wytwórni UMC Records zespół wydał swój pierwszy album zatytułowany "Wideoteka"

Pierwszym singlem promującym płytę był utwór "Jak zapomnieć" (sprawdź!), który błyskawicznie stał się hitem zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów wielu rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Był też pozycją obowiązkową każdej dyskoteki szkolnej w tamtym czasie.

W 2005 roku grupa podpisała kontrakt z firmą Universal Music Polska i w kwietniu tego samego roku wydała drugi album zatytułowany "Słuchowisko". Znalazły się na nim takie utwory jak: "Pytam kiedy", który został nominowany do konkursu Premier na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, czy "Smak zwycięstwa", z którym zespół wystąpił podczas konkursu "Superjedynek". 

W 2007 roku w trzyosobowym składzie grupa Jeden Osiem L wydała kolejną, trzecią już płytę zatytułowaną "Nowy folder". Płytę promował singel "Kilka chwil". W 2014 roku ukazał się kolejny album zespołu zatytułowany "deKada". Od 2018 roku ukazały się 3 single zespołu: "Zanim wszystko stracę", "Grawitacja" oraz "Zatrzymaj się"

Obecnie grupę tworzą Łukasz Wólkiewicz (wokalista i autor tekstów) oraz Chris Toffson (kompozytor i producent wszystkich dotychczasowych nagrań zespołu).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jeden Osiem L | cover | Farben Lehre
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy