Reklama

Jak Zenek Martyniuk wyglądał prawie 30 lat temu? Jego syn przypomniał stare nagranie

Zenka Martyniuka kochają miliony Polaków, ale czy wszyscy pamiętają, jak wyglądał na początku swojej przygody z disco polo? Stare nagranie przypomniał jego syn Daniel.

Syn Zenka Martyniuka udostępnił archiwalne nagranie z ojcem

Zenek Martyniuk dzięki hitowi disco polo "Przez twe oczy zielone" (187 milionów wyświetleń na Youtube, sprawdź!) podbił serca milionów Polaków, w tym również Kamila Grosickiego, który puszczał jego piosenki w szatni reprezentacji Polski, co tylko nakręciło popularność na lidera Akcentu.

Reklama

W pewnym momencie Martyniuk (posłuchaj nowej piosenki!) stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych muzyków disco polo w Polsce. Wielkim orędownikiem talentu gwiazdy disco polo stał się również prezes TVP Jacek Kurski.

Zenek Martyniuk karierę rozpoczął na przełomie lat 80. i 90 i zanim trafił do Akcentu, był członkiem Akordu i Centrum. Dopiero z Mariuszem Anikiejem założył grupę, która działa do dziś.

Łącznie grupa w latach 1991 - 2001 wydała 14 albumów, a następnie zaliczyła 15-letnią przerwę wydawniczą. W 2016 roku ukazała się płyta "Przekorny los".

W latach 90. wokalista działał także w formacjach Ex-Akcent, Crazy Boys oraz gościnnie w Select.

I to właśnie nagranie z 1992 roku, kiedy to Zenek był jeszcze wokalistą Crazy Boys przypomniał na Instagramie jego syn Daniel Martyniuk.

Występ Crazy Boys odbył się w warszawskiej Sali Kongresowej na legendarnej już Gali Piosenki Popularnej i Chodnikowej. Grupa wykonała utwór "Dla mamy blues". Zespół zapowiadał natomiast Janusz Weiss.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Zenek Martyniuk | Akcent | Crazy Boys

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje