Reklama

"Idol": Co robi dziś Jakub Rutnicki? Zamiast muzyką, zajął się... polityką

Jakub Rutnicki wystąpił w pierwszej edycji "Idola". Trudno uwierzyć, że nie kontynuował później kariery muzycznej, tylko został politykiem!

Jakub Rutnicki wystąpił w pierwszej edycji "Idola". Trudno uwierzyć, że nie kontynuował później kariery muzycznej, tylko został politykiem!
Jakub Rutnicki zostawił karierę muzyczną dla politycznej /Piotr Fotek /Agencja FORUM

5 kwietnia 2002 roku telewizja Polsat wyemitowała pierwszy odcinek "Idola", który był pierwszym programem tego typu wyłaniającym muzyczne talenty.

Uczestników "Idola" oceniali Elżbieta Zapendowska, Kuba Wojewódzki, Jacek Cygan i zmarły w 2015 r. Robert Leszczyński. W trzeciej edycji Wojewódzkiego zastępowali Maciej Maleńczuk i Marcin Prokop. W 2017 roku Polsat zdecydował się reaktywować program - w jury pojawili się Elżbieta Zapendowska, Ewa Farna, Janusz Panasewicz (wokalista Lady Pank) i Wojtek Łuszczykiewicz (lider grupy Video). Prowadzącym przez wszystkie pięć edycji był Maciej Rock.

Pierwszą edycję "Idola" wygrała Alicja Janosz, zostawiając w tyle Ewelinę Flintę i Szymon Wydrę. Wspomniana trójka zaistniała w świadomości słuchaczy w mniejszym lub większym stopniu. Muzyczne kariery rozwinęli również Ania Dąbrowska oraz Tomek Makowiecki.

Reklama

Wśród uczestników pierwszej edycji był także Jakub Rutnicki. Co robi dziś?

"Idol": Co robi dziś Jakub Rutnicki? Jest zaangażowanym politykiem!

Jakub Rudnicki wystąpił w "Idolu" w wieku 23 lat. Bez problemu przeszedł casting i dostał się do finałów programu. 

Później niestety dość szybko pożegnał się z programem. Marzenia o karierze muzycznej porzucił dla... polityki.

W 2002 roku został członkiem rady powiatu w Szamotułach, z których pochodzi.

W 2005 roku został politykiem Platformy Obywatelskiej. Członkiem partii pozostaje po dziś dzień.

Rutnicki objął także stanowisko zastępcy przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki w 2015 roku. W zeszłym roku stanął na jej czele.

Polityk angażuje się w organizacje meczów i imprez charytatywnych. To dzięki niemu w wielu mniejszych polskich miastach powstały boiska. Rutnicki organizuje również "Rutnicki Cup", czyli turniej piłki siatkowej.

W międzyczasie Jakub Rutnicki został także tatą.

"Bycie tatą to najpiękniejszy dar, jaki mogłem dostać od życia — dziś swojemu tacie już nie złożę życzeń, ale wszystkim tatusiom składam najlepsze życzenia — kochajcie swoje dzieci i dawajcie im tyle miłości ile możecie" - napisał niedawno na Instagramie przy okazji dnia ojca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Idol

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy