Reklama

Hurt: Wiarygodna "Załoga G"

Jednym z największych alternatywnych przebojów 2005 roku była "Załoga G" grupy Hurt, w której tekście pojawiają się m.in. Bolek i Lolek, Tytus, Romek i Atomek, dzieci z Bullerbyn, Asterix i Obelix i słynny MacGyver. Teledysk do tego nagrania został nominowany do Yacha internautów, a także w dwóch innych kategoriach do tych prestiżowych nagród dla twórców klipów. - Okazuje się, że nawet z małym budżetem można zrobić intrygujący obrazek - opowiada INTERIA.PL Maciej Kurowicki, wokalista Hurtu.

Utwór "Załoga G", pochodzący z płyty "Czat", przez długi czas utrzymywał się na 1. miejscu list przebojów Trójki i Radia Bis. Teledysk przygotował Darek Szermanowicz z Grupy 13, który po raz kolejny uzyskał nominację do nagrody Yacha. Ostatnio nakręcił m.in. klipy do utworów "No Pasaran" Bladych Loków, "Pali się moja panno" grupy Buldog i "Teraz płynę" Beaty Kozidrak.

Reklama

- Fajnie, że został doceniony teledysk do "Załogi G"; okazuje się, że nawet z małym budżetem można zrobić intrygujący obrazek. Brawa należą się Darkowi Szermanowczowi. Darek przez wiele lat był gitarzystą Hurtu, więc nasz kontakt jest dość naturalny. Darek zrealizował do tej pory wszystkie teledyski zespołu Hurt - mówi nam Maciej Kurowicki.

Klip do "Załogi G" został także nominowany do Grand Prix za najlepszy teledysk i do Yacha za najlepszą reżyserię.

- Wszyscy występujący w teledysku ludzie są mieszkańcami okolic, w których kręcona była "Załoga G", dzięki temu obrazek jest jeszcze bardziej wiarygodny. Myślę, że w obecnych czasach nie ma mowy o promocji zespołu bez teledysków. Często jest tak, że wizja reżysera pozwala inaczej spojrzeć na sens ilustrowanej piosenki - podkreśla wokalista grupy Hurt.

Kurowicki dodaje, że grupa ma już prawie gotowy materiał na nową płytę, która powinna pojawić się na wiosnę 2007 roku. Na koncertach można już usłyszeć trzy nowe piosenki.

Przypomnijmy, że swoje głosy na Yacha internautów możecie oddawać na specjalnej stronie Yach Film. Laureatów do nagród za najlepsze teledyski poznamy na uroczystej gali Yach Film 8 października w Gdańsku.

Zobacz teledyski Hurtu na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wokalista | załoga | Hurt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje