Reklama

Half Light i Artur Szuba: "Półsłówka" po raz pierwszy

Na stronach Interii możecie już zobaczyć teledysk "Półsłówka" grupy Half Light i Artura Szuby, wokalisty zespołów Szepty i Krzyki oraz iNNi. 9 czerwca wracające do aktywności Szepty i Krzyki będzie można zobaczyć na scenie w Warszawie. Na razie stan walczącego z nowotworem Artura Szuby nie pozwala mu na śpiewanie, ale ma się pojawić na imprezie w ramach cyklu Grunt to Bunt Fest.

Na stronach Interii możecie już zobaczyć teledysk "Półsłówka" grupy Half Light i Artura Szuby, wokalisty zespołów Szepty i Krzyki oraz iNNi. 9 czerwca wracające do aktywności Szepty i Krzyki będzie można zobaczyć na scenie w Warszawie. Na razie stan walczącego z nowotworem Artura Szuby nie pozwala mu na śpiewanie, ale ma się pojawić na imprezie w ramach cyklu Grunt to Bunt Fest.
Artur Szuba (drugi z lewej) z grupą Half Light prezentuje teledysk "Półsłówka" /fot. Bogusław Pawłowski /materiały promocyjne

W marcu br. z okazji 50. urodzin Artura Szuby (Szepty i Krzyki, iNNi), toruńska formacja Half Light podzieliła się piosenką "Półsłówka", którą skomponowała i nagrała do poetyckiego tekstu wokalisty. Kompozycja jest grą słów nawiązujących do nazwy Half Light (półświatła, półcienie, itd.), ale mająca swoje drugie dno i głębszy sens.

"Zamarzyłem sobie, by w 2017 roku, w me okrągłe urodziny, podzielić się z wami nową płytą zespołu Szepty i Krzyki - opowiada Artur Szuba - Niestety, zachorowałem, a moja choroba okazała się zbyt poważną przeszkodą i zmuszeni byliśmy zawiesić nad pracę tym albumem. Miał on zawierać niespodziankę, czyli wspólny utwór z bliską nam toruńską ekipą Half Light. Uznaliśmy, że szkoda czekać z jego ujawnieniem i urodzinowo podzieliliśmy się nim z fanami. Znajdziecie go również na naszej płycie, choć w zupełnie innej wersji. Zatem niespodziankę nadal zachowamy - mówi wokalista, u którego wykryto nowotwór.

Reklama

"Przez moją chorobę, borykamy się od kilku miesięcy z problemami. Musieliśmy zawiesić nagrywanie nowej płyty, koncerty, nasze zwykłe towarzyskie spotkania... Zespół zamarł w oczekiwaniu na to, co dalej" - kontynuuje Artur Szuba.

Teraz już wiadomo, że formacja wraca do większej aktywności - jej zapowiedzią jest opublikowany właśnie teledysk do pierwszej wersji "Półsłówek" (w wariancie Half Light). Jesienią ma być gotowa wersja Szeptów i Krzyków.

Klip do "Półsłowek" powstał w rodzinnym Choszcznie Artura Szuby, tradycyjnie przy wsparciu jego przyjaciół. Poza wokalistą i zespołem Half Light w klipie wystąpił również Teatr Ognia Ardenti.

Wiadomo już także, że Szepty i Krzyki pojawią się 9 czerwca na koncercie w ramach cyklu Grunt to bunt Fest w Warszawie (Ośrodek Kultury Ochoty OKO).

"Kiedy jednak, po pierwszych tygodniach leczenia i totalnej niemocy, mój stan się poprawił i jestem zdecydowanie mocniejszy psychofizycznie, postanowiłem wziąć się w garść i na tyle ile mogę, wrócić do żywych. Chcę normalnie działać. Koncert dla Radia Bunt, stał się więc znakomitą okazją, by zaznaczyć, że zespół nadal istnieje i pracuje. Musimy oczywiście zaprezentować się nieco inaczej niż zwykle, ale myślę, że będzie to stanowiło dodatkową atrakcję. Niestety, nie mogę jeszcze śpiewać, ale na pewno wesprę kolegów na scenie" - deklaruje Artur Szuba.

Poza zespołem Szepty i Krzyki swoje solowe dokonania zaprezentują także muzycy tej grupy: grający na gitarze i syntetyzatorach Tomek Herbrich (White Crow) i Marek Radzimiński (perkusja, syntetyzatory; RY, eks-Zielone Ludki).

Pod koniec lutego przyjaciele Artura Szuby rozpoczęli akcję zbierania funduszy na lek, który hamuje rozwój komórek nowotworowych (jest refundowany tylko w przypadku raka jelita grubego, tymczasem wokalista ma przerzuty do wątroby, żołądka i kości).

Koszt leczenia to 150 tys. zł (ok. 20 tys. zł miesięcznie). Do tej pory - m.in. dzięki koncertom w Szczecinie, Rzeszowie i rodzinnym Choszcznie, a także charytatywnym aukcjom - zebrano ponad 140 tys. zł, co zabezpiecza leczenie do końca lipca.

Pieniądze są i będą zbierane przez Stowarzyszenie KLUB KOBIETA 2000 - nr konta: 13 8359 0005 0027 4469 2000 0001, z dopiskiem "Dla Artura".

Wokalista został wzięty także pod opiekę fundacji SiePomaga, która również rozpoczęła zbiórkę pieniędzy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Half Light | iNNi | Szepty i krzyki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy