Reklama

Gdy miała 12 lat, w spektakularnym stylu wygrała "Mam talent". Jak wygląda dziś?

W 2016 roku Simon Cowell w "Mam talent" nazwał ją nową Taylor Swift. Od tamtego czasu Grace VanderWaal systematycznie rozwijała swoją karierę. Teraz 19-letnia artystka stara się zerwać z łatką słodkiej dziewczynki z telewizji.

W 2016 roku Simon Cowell w "Mam talent" nazwał ją nową Taylor Swift. Od tamtego czasu Grace VanderWaal systematycznie rozwijała swoją karierę. Teraz 19-letnia artystka stara się zerwać z łatką słodkiej dziewczynki z telewizji.
Grace VanderWaal podczas jednego z odcinków "Mam talent" w 2016 roku /Trae Patton/NBC /Getty Images

Grace VanderWaaal zdobyła sporą popularność jako 12-latka, kiedy to w czerwcu 2016 roku wystąpiła w "Mam talent", wykonując autorski utwór "I Don't Know My Name" i akompaniując sobie na ukulele.

Simon Cowell, komentując występ Grace stwierdził, że dziewczynka jest "następczynią Taylor Swift". Howie Mandel nazwał ją natomiast "żywym, pięknym, chodzącym cudem". Ostatecznie 12-letnia Grace dotarła do finału programu, gdzie również prezentowała autorski materiał. Po zwycięstwie w show dziewczyna otrzymała milion dolarów oraz możliwość występowania w Las Vegas.

Reklama

Zwycięstwo w "Mam talent" drogą do kariery

VanderWaal na koncie ma jeden album studyjny ("Just The Beginning" z 2017 roku) oraz dwie EP-ki: "Perfectly Imperfect" (2016 r.) i "Letters Vol. 1" (2019 r.). Nastolatka miała też okazję spełnić się aktorsko. Disney zaproponował jej rolę w filmie "Stargirl" (2020), a następnie w sequelu "Hollywood Stargirl" (2022). 

Google pod koniec 2016 roku opublikowało zestawienie najczęściej wyszukiwanych osób ze świata muzyki. W pierwszej dziesiątce znalazła się też VanderWaal. Magazyn "Forbes" w 2018 roku umieścił ją w zestawieniu wpływowych młodych osób "30 Under 30". Grace miała wtedy 14 lat.

Co obecnie dzieje się z Grace VanderWaal? Otwiera nowy etap w życiu

W 2022 roku VanderWaal wypuściła piosenkę "Lion's Den". Był to pierwszy numer wokalistki z jej nowego projektu, w którym miała opowiedzieć o dorastaniu w show-biznesie. Nie ujrzał on jednak jeszcze światła dziennego.

"Zawsze byłam naprawdę niezależnym dzieckiem, więc dziwnie było nagle znaleźć się w sytuacji, w której ludzie non-stop byli obok" - mówiła o swojej młodości wielokrotnie nagradzana artystka. "Czuję się bardziej bezbronna niż kiedykolwiek wcześniej. Czuję, że jestem w punkcie, w którym naprawdę chcę zaprosić fanów do mojego świata i mojej historii, o których nigdy nie mówiłam. Chcę podzielić się moimi doświadczeniami" - tłumaczyła w zapowiedzi prasowej.

Od tamtego czasu Grace przez wiele miesięcy milczała.

Nową muzyką podzieliła się w lipcu 2023 roku. Do sieci trafiła kompozycja pt. "Boyfriends". 19-letnia obecnie wokalistka w teledysku do singla otoczona jest lalkami Kena. Kilka dni później - na przełomie lipca i sierpnia - była zwyciężczyni "Mam talent" zaprezentowała oryginalną wersję przeboju Amy Winehouse - "Wake Up Alone".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Grace VanderWaal | Mam Talent | Disney

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama