Reklama

Eurowizja 2019: Jak w Londynie wypadła Tulia?

Zespół Tulia wystąpił na imprezie London Eurovision Party 2019 w stolicy Wielkiej Brytanii. Jak polskie reprezentantki wypadły w Londynie?

Tulia z producentem Marcinem Kindlą

Przypomnijmy, że podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji polskim reprezentantem będzie zespół Tulia z utworem "Fire Of Love" (Pali się)".

Reklama

Za tekst kompozycji odpowiada Sonia Krasny (język polski) oraz Jud Friedman i Allan Rich (język angielski), muzykę stworzyła Nadia Dalin. Producentem utworu został Marcin Kindla.

Sprawdź tekst piosenki "Pali się (Fire of Love)" w serwisie Tekściory.pl!

Pierwotna wersja piosenki znalazła się na rozszerzonej wersji debiutanckiej albumu Tulii, który ukazał się 25 maja 2018 roku. Na potrzeby Eurowizji piosenkę przearanżowano i dodano wstawki w języku angielskim.

Formacja w składzie - Tulia Biczak, Joanna SinkiewiczDominka Siepka Patrycja Nowicka - rozpoczęła promocję swojej twórczości w Europie. Pierwszym przystankiem był Amsterdam, gdzie 6 kwietnia odbyło się specjalne wydarzenie "Eurovision In Concert".

Tydzień później kwartet wystąpił w Londynie podczas London Eurovision Party 2019, drugiej z największych imprez przedeurowizyjnych.

W ankiecie na blogu Wiwibloggs na najlepszy występ w stolicy Wielkiej Brytanii, Tulia zajęła czwarte miejsce, za reprezentantami Holandii, Włoch i Albanii.

Zespół wystąpi jeszcze w Madrycie (19-20 kwietnia).

Polki znajdują się już w Izraelu, gdzie nakręcą swoją eurowizyjną pocztówkę.

Bukmacherzy nadal nieubłagani

Mimo intensywnej promocji notowania Tulii u bukmacherów nadal pozostają bardzo niskie. Według ostatnich typów polskie reprezentantki nie awansują do finału, zajmując w swoim półfinale 12. miejsce. Zwycięzcą całej imprezy zostać ma natomiast przedstawiciel Holandii Duncan Laurence z numerem "Arcade".


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tulia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama