Reklama

Reklama

Enya powraca po 7 latach (nowa płyta "Dark Sky Island")

20 listopada do sklepów trafi "Dark Sky Island" - pierwsza po siedmiu latach płyta irlandzkiej wokalistki Enyi.

Enya na okładce płyty "Dark Sky Island"

Ponad 75 milionów płyt sprzedanych na całym świecie, cztery nagrody Grammy, nominacje do Oscara i Złotego Globu, nagroda Ivor Novello - to zaledwie wycinek dokonań Enyi. Irlandzka gwiazda przerywa siedmioletnie milczenie i zapowiada nowy album. 

Nad piosenkami na płytę "Dark Sky Island" Enya pracowała ze sprawdzonymi od lat współpracownikami: Nickym Ryanem (produkcja, inżynieria dźwięku) i jego żoną Romą (teksty). Prace nad materiałem rozpoczęły się już wiosną 2012 roku. Inspiracją były wiersze, nad którymi pracowała Roma, a które dotyczyły wysp, w szczególności wyspy Sark. Należy ona do tak zwanego parku ciemnego nieba albo inaczej, rezerwatu ciemności.

Reklama

Najpierw została napisana piosenka tytułowa, traktująca właśnie o wyspie Sark. Ostatnią zaś kompozycją napisaną na album była singlowa "Echoes In Rain". Co ciekawe, 27 lat temu, podczas prac nad multiplatynową płytą "Watermark", jako ostatnią stworzono piosenkę "Orinoco Flow", która później stała się światowym hitem. Wkrótce pojawi się teledysk do "Echoes In Rain".

"Tematem płyty są podróże. Podróże na wyspy na przestrzeni lat, podróże przez wydarzenia, przez emocje" - mówi Enya. "Nie jest to album koncepcyjny per se, ale jest coś, co łączy wszystkie piosenki" - zapowiada wokalistka.

Sprawdź tekst utworu "Echoes In Rain" w serwisie Tekściory.pl!

Oto szczegóły płyty "Dark Sky Island":
 

1. "The Humming"
2. "So I Could Find My Way"
3. "Even In The Shadows"
4. "The Forge Of The Angels"
5. "Echoes In Rain"
6. "I Could Never Say Goodbye"
7. "Dark Sky Island"
8. "Sancta Maria"
9. "Astra Et Luna"
10. "The Loxian Gates"
11. "Diamonds On The Water".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje