Reklama

Reklama

Elvis Costello walczy z rakiem

Sześć europejskich koncertów Elvisa Costello zostało odwołanych w związku z pilną operacją 63-letniego męża Diany Krall. U artysty w maju wykryto "bardzo agresywną" formę nowotworu złośliwego.

Sześć europejskich koncertów Elvisa Costello zostało odwołanych w związku z pilną operacją 63-letniego męża Diany Krall. U artysty w maju wykryto "bardzo agresywną" formę nowotworu złośliwego.
Elvis Costello z żoną Dianą Krall /Michael Loccisano /Getty Images

Po diagnozie Elvis Costello przeszedł operację usunięcia guza i liczył na to, że będzie mógł szybko powrócić na trasę. Jednak okazało się, że koncerty w Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Austrii, Włoszech, Norwegii i Szwecji zostały odwołane.

"Muszę teraz zaakceptować, że potrwa to dłużej, niż bym chciał, żebym odzyskał pełnię zdrowia" - napisał muzyk na swojej oficjalnej stronie.

Po operacji jego chirurg powiedział mu, że "powinien zacząć grać w lotto". "Rzadko, jeśli w ogóle, widział tak małe, ale bardzo agresywne złośliwe nowotwory, które można było pokonać pojedynczą operacją" - wspomina Costello.

Reklama

63-letni mąż jazzowej wokalistki Diany Krall podziękował za wsparcie swoim fanom, przyjaciołom i rodzinie. Przeprosił również za odwołanie koncertów.

"Poszukaj porady lekarza, jeśli masz jakieś wątpliwości lub kiedy jest to właściwe i działaj tak szybko, jak możesz w tych sprawach. To może uratować ci życie. Uwierz mi, to lepsze niż gra w ruletkę" - podkreślił we wpisie.

Elvis Costello obecny jest na scenie muzycznej od drugiej połowy lat 70. Najpierw kojarzony z pub rockiem, następnie przypisany do ruchu punkowego, po czym zaszufladkowany jako przedstawiciel nurtu new wave. Sam nigdy nie zaprzątał sobie głowy etykietkami - nie zważając na panujące trendy, nagrywał niebywale eklektyczną muzykę, której zasięg rozciągał się od popu aż po folk.

Autor intrygujących i niejednoznacznych tekstów często nawiązujących do literatury. Przez jednych określany jako "chodząca encyklopedia muzyki popowej", przez innych porównywany do Boba Dylana - jest bez wątpienia jednym z najbardziej nowatorskich i wpływowych kompozytorów ubiegłego wieku.

Jego dyskografia liczy blisko trzy tuziny płyt, które sprzedały się w łącznym nakładzie 12 milionów egzemplarzy. Może pochwalić się współpracą z m.in. Paulem McCartneyem, Brianem Eno, The Attractions czy Burtem Bacharachem, nominowaną do Oscara piosenką "The Scarlet Tide" z filmu "Cold Mountain" i wieloma przebojami, z których najbardziej znane to: "Veronica", "Everyday I Write The Book", "(I Don't Want To Go To) Chelsea", "Pump It Up", "Less Than Zero", "She" (ze ścieżki dźwiękowej do "Nothing Hill"), "The Other Side Of Summer", "Oliver's Army" czy "So Like Candy".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elvis Costello

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy