Reklama

Reklama

Elton John w Sopocie: To będzie cudowna noc

W niedzielę 9 lipca w Operze Leśnej w Sopocie wystąpi sir Elton John. Brytyjski gwiazdor ma szczególny sentyment do tego miejsca.

W niedzielę 9 lipca w Operze Leśnej w Sopocie wystąpi sir Elton John. Brytyjski gwiazdor ma szczególny sentyment do tego miejsca.
Elton John powraca do Sopotu /fot. Ian Gavan /Getty Images

"11 lat temu występowałem na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, w Operze Leśnej. To było dla mnie bardzo wyjątkowe wydarzenie. I to nie tylko ze względu na fakt, że wspaniała polska publiczność przyjęła mnie bardzo gorąco. Wspominam ten występ z wielkim sentymentem, przede wszystkim dlatego, że stanąłem na jednej scenie z Lechem Wałęsą - człowiekiem, którego bardzo szanuję i podziwiam" - opowiada Elton John.

"Znamy się 33 lata i jestem dumny, że mogę być jego przyjacielem. Bardzo się cieszę  z powrotu do Opery Leśnej. To będzie cudowna noc" - dodaje.

Reklama

Były prezydent i sir Elton poznali się podczas wizyty Brytyjczyka w Gdańsku w 1984 r. Przed koncertem wokalista odwiedził ówczesnego przywódcę Solidarności w jego domu.

Koncert w Operze Leśnej odbędzie się w ramach promocji ostatniej płyty "Wonderful Crazy Night" z lutego tego roku.

W programie nie zabraknie piosenek z 33. studyjnego albumu w dorobku sir Eltona Johna, a także jego największych przebojów z trwającej już piątą dekadę kariery.

"Od 47 lat jestem na scenie i chciałbym podziękować wam, że jesteście tak lojalni i mili, że kupujecie bilety i płyty, bo nie wiem, jak długo jeszcze dam radę występować" - powiedział Elton John podczas koncertu na Life Festival Oświęcim 2016.

To wówczas, żegnając się z publicznością, wyraził nadzieję, że wróci do Polski wkrótce, by zagrać dłuższy koncert. Jak widać, dotrzymał słowa.

Na scenie brytyjskiemu gwiazdorowi towarzyszyć będą Nigel Olsson (perkusja), Davey Johnstone (gitara), Matt Bissonette (bas), John Mahon (instrumenty perkusyjne) i Kim Bullard (klawisze).

Przypomnijmy, że w kwietniu trasa koncertowa światowej sławy muzyka stanęła pod znakiem zapytania. Podczas powrotu z występów w Ameryce Południowej bardzo poważnie zachorował. Jak podał menedżment, zaraził się "rzadką i potencjalnie śmiertelną" bakterią. Część jego koncertów została odwołana. Jednak szybka diagnoza i terapia przyniosły rezultaty i Elton John powrócił na trasę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy