Reklama

Ekipa dokonała plagiatu w utworze "Shadow"? Jest odpowiedź gwiazd sieci

Ekipa splagiatowała utwór serbskiego DJ-a i producenta? Nowe światło na sprawę rzucił Sylwester Wardęga w swoim najnowszym filmie. Chodzi o utwór "Shadow" z płyty "Sezon 3"

Ekipa splagiatowała utwór serbskiego DJ-a i producenta? Nowe światło na sprawę rzucił Sylwester Wardęga w swoim najnowszym filmie. Chodzi o utwór "Shadow" z płyty "Sezon 3"
Ekipa Friza dokonała plagiatu? Tak twierdzi Sylwester Wardęga /Artur Barbarowski /East News

Płyta Ekipy - grupy influencerów i youtuberów - "Sezon 3" - ukazała się pod koniec czerwca 2021 roku. Teledyski promujące album błyskawicznie podbiły sieć. Za produkcję części numerów odpowiadał Donatan. Był też producentem wykonawczym.  Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Roksana Węgiel (zobacz!) i Janusz Walczuk (posłuchaj!).  

Reklama

Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu listy OLiS, następnie pokrył się platyną (sprzedane minimum 30 tys. sztuk). Ekipa na sprzedaży płyty miała zarobić ponad 2,2 miliona złotych.

Kontrowersje wokół płyty Ekipy podsumował w swoim materiale na Youtube Sylwester Wardęga.

Najbardziej ekskluzywna wersja płyty - Deluxe Box Premium - kosztowała prawie 400 złotych. Wardęga podkreśla, że gwiazdy sieci były krytykowane za to, co ostatecznie umieszczono w zestawie, a były to tanie gadżety sprowadzane z Chin.

"Przy zakupie płyty fani byli dokładnie informowani, co dostają. Będąc sprawiedliwym nie mogę skrytykować Ekipy za taki dobór fantów. Po części rozumiem też widzów. Liczyli, że produkty będą przynajmniej wyprodukowane przez Ekipę, a nie że będą to produkty z Chin z doszytą metką" - komentował.

Wardęga zwrócił też uwagę na poważniejszy problem. Chodzi o numer "Shadow" z rozszerzonej wersji płyty, którego brzmienie jest niemal identyczne co te w utworze "Opasne Frekvencije" serbskiego twórcy Zyce z 2017 roku. Dla Ekipy wyprodukował go natomiast C.A.T.

Zyce dowiedział się o całej sprawie od jednego z internautów. "Niesamowite, pocięli mój utwór na kawałki i użyli jako swój. Prędzej czy później Youtube go zablokuje" - napisał.

Ekipa komentuje zarzuty Sylwestra Wardęgi

Producent utworu - Cichy - zdecydował się odnieść do kontrowersji wokół piosenki. Motyw muzyczny został zakupiony z bazy sampli. W rozmowie z Frizem i menedżerem Ekipy Łukaszem Wojtycą (znanym jako Wujek Łuki) zwrócił uwagę, że piosenki z gatunku psy-trance bywają bardzo podobne do siebie.

"Wiem, że zrobiłem to sam, na nikim się nie wzorowałem i uważam ten utwór za moje dziecko i nigdy bym nie powiedział, że od kogoś zgapiłem" - zapewnił.INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Entourage | Zyce | Sylwester Wardęga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy