Diagnoza spadła jak grom z jasnego nieba. Żona Adama Konkola (Łzy): Nasz świat legł w gruzach

Wpis Adama Konkola, założyciela i twórcy największych przebojów grupy Łzy, wywołał wstrząs wśród fanów. Muzyk poinformował, że zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór płuc. O chorobie w poruszającym wpisie napisała też żona gitarzysty i menedżerka formacji.

Adam Konkol i Angelina Konkol wzięli ślub w 2009 r.
Adam Konkol i Angelina Konkol wzięli ślub w 2009 r.Bartosz Krupa/Dzień Dobry TVNEast News

Adam Konkol (sprawdź!) od lat ma poważne problemy zdrowotne - jest jednym z najdłużej żyjących ludzi z zespołem Eisenmengera na świecie. To zespół wrodzonych wad serca, które prowadzą do rozwoju tętniczego nadciśnienia płuc. Szacuje się, że w Polsce cierpi na nią w sumie około tysiąca pacjentów.

Jednak najnowsze informacje o stanie lidera grupy Łzy wywołały ogromne poruszenie. Okazało się, że u 48-letniego muzyka wykryto złośliwego raka płuc. Z powodu wrodzonej choroby serca niemożliwa jest operacja chirurgiczna ani chemioterapia.

Kilka dni temu gitarzysta wrócił z wakacji w Egipcie, gdzie towarzyszyła mu żona - Angelina Konkol (była wicemiss Wielkopolski jest menedżerką Łez) i ich dwoje dzieci.

Żona Adama Konkola: Życie się rozsypało

"I tak nasze wakacje dobiegły końca. Beztroskie dni minęły. Wracamy do Polski. I pomimo tego, że Nasze życie w ostatnim czasie przypominało bajkę, to czas spokoju minął. Nigdy nie może być idealnie. Zawsze musi się coś schrzanić. Najtrudniejsze dni/ miesiące, być może lata przed Nami. I nie wiem, o co teraz prosić Wszechświat? O zdrowie? O szczęście? Na dzień przed wylotem nasz świat legł w gruzach. Życie się rozsypało. Serce pękło na miliony małych kawałków. Wakacje nie były takie jak zawsze. Już nie tak wesołe, nie tak beztroskie. Trzeba wrócić, wziąć się w garść. Wierzyć, że będzie dobrze" - napisała w mediach społecznościowych Angelika Konkol.

Życzenia powrotu do zdrowia przekazali muzykowi m.in. Dawid Narożny (stoi na czele własnej wersji grupy Piękni i Młodzi), Elwira Mejk (wokalistka grupy Mejk) i Justyna Lubas (była wokalistka Top Girls). Przypomnijmy, że poza występami w formacji Łzy Adam Konkol ma na koncie piosenki pisane dla gwiazd disco polo (m.in. Dawid Narożny, Boys, Exaited, Top Girls, Etna, Czadoman).

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas