Reklama

Reklama

David Cassidy nie żyje. Wokalista i aktor miał 67 lat

Kilka dni po wprowadzeniu w farmakologiczną śpiączkę zmarł popularny głównie w latach 70. amerykański wokalista i aktor David Cassidy.

Kilka dni po wprowadzeniu w farmakologiczną śpiączkę zmarł popularny głównie w latach 70. amerykański wokalista i aktor David Cassidy.
David Cassidy miał 67 lat /fot. Rick Diamond /Getty Images

David Cassidy trafił do szpitala na Florydzie na początku ub. tygodnia. W ciągu kilku ostatnich dni stan 67-latka stale się pogarszał.

Gwiazdor lat 70. potrzebował pilnej transplantacji wątroby. Miał także problemy z nerkami.

Po tym, gdy przewieziono go na oddział intensywnej terapii bliscy Cassidy'ego ujawnili, że "spodziewają się najgorszego". Wokalista zmarł we wtorek (21 listopada), a informację potwierdziła jego wieloletnia rzeczniczka JoAnn Geffen.

Na początku roku okazało się, że wokalista zmaga się z demencją. Cassidy ujawnił swój stan, gdy jego występ z miejscowości Agoura w Kalifornii rozszedł się wiralowo po sieci. David Cassidy wyglądał wówczas na pijanego (przez lata miał problemy z alkoholem), przeklinał, zapominał tekstu, a w pewnym momencie upadł.

Reklama

Dwa dni później wokalista publicznie poinformował, że zdiagnozowano u niego demencję. Zasugerował też, że to właśnie problemy zdrowotne były odpowiedzialne za jego kiepską formę na koncercie.

Cassidy dodał, że z demencją zmagała się jego matka, która na jego oczach z dnia na dzień "znikała".

"Część mnie zawsze wiedziała, że to nadchodzi. Chcę skupić się na tym, kim jestem, chcę kochać i cieszyć się życiem" - opowiadał po ujawnieniu swojej diagnozy.

Wokalista w 2008 roku publicznie potwierdził, że ma problem z piciem. W kolejnych latach trzykrotnie był zatrzymywany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Za ostatnim razem Cassidy ogłosił, że zapisuje się do kliniki odwykowej, by pokonać uzależnienie.

Sprawdź tekst piosenki "How Can I Be Sure" w serwisie Tekściory.pl!

Największe przeboje Amerykanina to "How Can I Be Sure", "Daydreamer / The Puppy Song", "Could It Be Forever" i "Cherish".

Był jedną z gwiazd sitcomu "The Partridge Family" (1970-74).

Sprawdź tekst piosenki "I Think I Love You" w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy