Reklama

Reklama

Daria Zawiałow: Zobacz teledysk do utworu "Hej, Hej!"

Daria Zawiałow, po wydaniu kolejnej płyty, nie zwalnia tempa pracy i intensywnie ją promuje, nie pozwalając o sobie zapomnieć. Aktualnie wokalistka zaprezentowała teledysk do trzeciego singla z albumu "Helsinki" - "Hej Hej!".

Daria Zawiałow, po wydaniu kolejnej płyty, nie zwalnia tempa pracy i intensywnie ją promuje, nie pozwalając o sobie zapomnieć. Aktualnie wokalistka zaprezentowała teledysk do trzeciego singla z albumu "Helsinki" - "Hej Hej!".
Daria Zawiałow zaprezentowała klip do utworu "Hej Hej!" /AKPA

W marcu tego roku Daria Zawiałow wydała swój drugi album "Helsinki" (posłuchaj tytułowego singla!).

Promowały go trzy single, z których ostatnim był utwór "Hej Hej!", za którego produkcje odpowiada znany producent i muzyk - Bogdan Kondracki.

Teraz wokalistka zaprezentowała teledysk do tej zapadającej w pamięć piosenki.

Zawiałow pracowała nad nim podczas swojego pobytu w Helsinkach.

Reklama

Za realizację teledysku odpowiedzialny jest duet PSYCHOKINO (reżyserka Dorota Piskor i operator Tomek Ślesicki), który wcześniej nakręciła dla Zawiałow teledyski do utworów "Szarówka" i "Malinowy chruśniak" (posłuchaj!).

"'Hej Hej!' to prawdziwe oblicze świata, który obecnie nas otacza. Tekst utworu opowiada o tym, że życie jest krótkie i ulotne, a ludzie zbyt pochłonięci sobą, nie zdają sobie z tego sprawy. Biegną za pieniądzem, zaślepieni swoją chciwością, zapominając o wartościach, które dla każdego człowieka powinny być najważniejsze" - opowiada Daria Zawiałow (sprawdź pełny tekst utworu!).

"Dorota i Tomek napisali scenariusz, który idealnie odzwierciedla nasz utwór. Teledysk porusza ważny problem XXI wieku, mianowicie erę smartfonów. Ludzie na całym globie zatracają kontakt z rzeczywistością na rzecz wirtualnego świata. Poza utratą kontaktów międzyludzkich czy zwyczajnym brakiem dostrzegania otoczenia, nasze uzależnienie od smartfonów czy tabletów stwarza poważne zagrożenia. Na świecie codziennie odnotowuje się coraz więcej śmiertelnych wypadków, spowodowanych przez nieodpowiedzialne korzystanie z tego typu urządzeń. Robiąc lekkomyślnie zdjęcie typu "selfie", pisząc smsy podczas jazdy samochodem, przeglądając portale społecznościowe przechodząc przez pasy lub nawet na prostej drodze, idąc chodnikiem - nieumyślnie narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo. Teledysk jest mocny, ale ma on za zadanie uświadamiać jak duży jest to problem. Mam nadzieje, że choć w małym stopniu nam się to uda!" - dodaje wokalistka.

Dorota Piskor uzupełnia: "Czy tego chcemy, czy nie w dzisiejszych czasach żyjemy w dwóch równoległych światach tym wirtualnym oraz rzeczywistym. Nie jest łatwo utrzymać między nimi równowagę, a tylko od nas zależy jakiego wyboru dokonamy - czy za 20 lat będziemy z łezką w oku wspominać zabawne posty na Facebooku, czy chwile które spędziliśmy z bliskimi? Historia, którą opowiadamy w tym klipie jest niewspółmiernie dramatyczną próbą zawalczenia o te momenty. Takie przecież krótkie!".

Album "Helsinki" został bardzo dobrze przyjęty przez dziennikarzy i krytyków.

"Najnowsza produkcja nie ustępuje 'A kysz!'. Wręcz przeciwnie. Nie dość, że w kilku elementach bije poprzednika na głowę, również imponuje potężnymi singlami (…), to w dodatku pokazuje wokalistkę w nowym, artystycznym ujęciu. Zawiałow jest znacznie dojrzalsza. Kombinuje (w pozytywnym znaczeniu tego słowa!), a jej twórczość jest ciekawsza i bardziej intrygująca" - pisaliśmy w recenzji albumu.

Najnowsze wydawnictwo Daria Zawiałow promuje podczas intensywnej trasy koncertowej. Wokalistka wystąpi m.in. na Pol'and'Rock Festival czy warszawskim Co Jest Grane Festival.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL