Reklama

Country pobiło gigantów rapu

Czy wiecie kim jest Reba McEntire? Kanye West i 50 Cent już wiedzą...

Najnowszy album piosenkarki country zatytułowany "Reba Duets" znalazł się na szczycie amerykańskiego zestawienia bestsellerów płytowych, zrzucając już po tygodniu z 1. miejsca "Graduation" Kanye Westa (na 2.).

Reklama

W konsekwencji ucierpiał także inny gigant hip hopu, 50 Cent, który w zeszłym tygodniu przegrał prestiżowy wyścig na listach przebojów ze wspomnianym Westem. Nowa płyta Nowojorczyka "Curtis" spadła tym razem z 2. na 3.

Wracając do Reby McEntire, to premierowe wydawnictwo wokalistki zawiera duety z takimi gwiazdami country, jak grupa Rascal Flatts, Faith Hill czy Kenny Chesney. Poza tym na "Reba Duets" usłyszymy też Justina Timberlake'a i Kelly Clarkson.

Dodajmy, że płytę w pierwszym tygodniu po premierze zakupiło ponad 301 tysięcy Amerykanów.

Drugą najwyższą nowością na liście "Billboard 200" jest album "The Greatest Songs of the Seventies" Barry'ego Manilowa (na 4.). To trzecia płyta piosenkarza, która trafiła do "Top Five" i także trzecia kompilacja z serii "Greatest Songs". "Fifties" trafiła na miejsce 1., a "Sixties" na 2.

Wspomniany już Kenny Chesney z "Just Who I Am: Poets & Pirates" spadł na miejsce 5. z 3. Również o dwie pozycja zsunął się album "High School Musical 2" (z 4. na 6.).

Druga płyta Jamesa Blunta "All the Lost Souls" debiutuje na pozycji 7. Również pochodząca z Wysp Brytyjskich KT Tunstall i "Drastic Fantastic" to kolejna nowość na 9.

Pomiędzy Bluntem i Tunstall znalazła się hiphopowa nowość "Ultimate Victory" autorstwa Chamillionaire'a (na 8.).

W "Top Ten", do której nie udało się trafić solowej płycie Eddiego Veddera z Pearl Jam ("Into the Wild" na 11.), znalazł się jeszcze raper Twista z "Adrenaline Rush 2007".

Wspomnijmy także o bardzo popularnym w Europie fińskim zespole H.I.M. i "Venus Doom" (nowość na 12.).

Billboard

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kim | West | nowość | 50+ | Kanye | cent | 50 Cent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje