Reklama

Reklama

Coldplay wyda jeszcze tylko 3 albumy! To naprawdę koniec?

Brytyjska grupa jest obecna na rynku muzycznym od 25 lat. Chris Martin, wokalista Coldplay nie pozostawia złudzeń, że zespół planuje nagrać jeszcze tylko trzy premierowe albumy. Czy oznacza to koniec działalności Coldplay?

Brytyjska grupa jest obecna na rynku muzycznym od 25 lat. Chris Martin, wokalista Coldplay nie pozostawia złudzeń, że zespół planuje nagrać jeszcze tylko trzy premierowe albumy. Czy oznacza to koniec działalności Coldplay?
Chris Martin mówi o planach Coldplay /Jeff Kravitz /Getty Images

W przeddzień premiery dziewiątego studyjnego albumu Coldplay zatytułowanego "Music of the Spheres" lider zespołu, Chris Martin przekazał fanom wiadomość: nagramy jeszcze tylko trzy albumy. Muzyk zapewnił, że to nie żart. Dodał też, że to nie oznacza końca kariery brytyjskiej grupy, która nadal zamierza koncertować.

Od wydania ostatniego studyjnego albumu Coldplay, "Everyday Life", minęły dwa lata. Cierpliwość fanów została wynagrodzona i 15 października ukazał się kolejny, dziewiąty, krążek brytyjskiego zespołu. Przy okazji promocji płyty Chris Martin podzielił się z fanami dalszymi planami zespołu. Podczas rozmowy z Andym Bushem, w audycji brytyjskiej rozgłośni Absolute Radio, Martin ogłosił, że zespół planuje nagrać jeszcze tylko trzy albumy.

Reklama

"Myślę, że na 12. albumie zakończymy nasz muzyczny katalog. Pewne jest jednak to, że zawsze będziemy chcieli występować na żywo, tak jak Stonesi. To byłoby wspaniałe, jeśli nadal w wieku 70 lat będziemy mogli koncertować, a ludzie będą chcieli przychodzić na nasze występy" - wyjaśnił Chris Martin cytowany przez "The Independent".

Coldplay i Selena Gomez - posłuchaj piosenki "Let Somebody Go"

Choć ta wiadomość mogła nieco zasmucić fanów, z pewnością przez najbliższych kilka lat mogą oni liczyć na muzyczną ucztę serwowaną przez brytyjskich muzyków. Jak na razie ci mogą poszczycić się dość pokaźnym dorobkiem muzycznym. Nie licząc najnowszej płyty, brytyjski zespół rockowy wydał osiem albumów studyjnych, sześć albumów koncertowych, sześć albumów kompilacyjnych, cztery albumy wideo, trzydzieści siedem singli, czternaście singli promocyjnych, trzy single charytatywne i sześćdziesiąt dwa teledyski, sprzedając ponad 100 milionów albumów na całym świecie.

Coldplay w Polsce 2022. Bilety

Coldplay zagra w Polsce 8 lipca 2022 r. Koncert odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Bilety będą dostępne od 22 października (piątek), od godziny 10:00. Gościem specjalnym będzie H.E.R..

Choć jeszcze niedawno zespół zapowiadał, że nie będzie koncertował ze względu na zanieczyszczenie środowiska przez samoloty i produkcję show, teraz zapowiada, że trasa ma być ekologicznym ewenementem na rynku koncertów. "MUSIC OF THE SPHERES WORLD TOUR" ma być przyjaznym środowisku wydarzeniem, podczas którego jeden sprzedany bilet, to jedno zasadzone drzewo. Muzycy przyznają, że koncerty są dla nich ważne, ale chcą też troszczyć się o dobro planety. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL