Reklama

Reklama

Co z pogrzebem George'a Michaela?

W brytyjskich mediach trwają spekulacje na temat pogrzebu George'a Michaela. Rodzina gwiazdora życzy sobie prywatnej ceremonii.

W brytyjskich mediach trwają spekulacje na temat pogrzebu George'a Michaela. Rodzina gwiazdora życzy sobie prywatnej ceremonii.
George Michael (1963-2016) /fot. Ian Gavan /Getty Images

Przypomnijmy, że George Michael zmarł 25 grudnia 2016 roku w swej posiadłości, w miejscowości Goring. Miał 53 lata. Ciało wokalisty znalazł jego partner Fadi Fawaz.

Policja zaraz po śmierci muzyka stwierdziła, że śmierć Michaela jest "niewyjaśniona, ale nie podejrzana". Jednak niedługo po zgonie gwiazdora zlecono testy toksykologiczne.

7 marca 2017 roku (czyli ponad dwa miesiąca po śmierci wokalisty) ujawniono wyniki sekcji zwłok. Oficjalną przyczyną śmierci Georga Michaela były choroby serca i wątroby.

"Śledztwo zostało zakończone. Ponieważ jest to naturalna śmierć, która spowodowana była kardiomiopatią rozstrzeniową z zapaleniem mięśnia sercowego oraz otłuszczeniem wątroby, dochodzenie nie będzie kontynuowane i nie ma powodu, aby przeprowadzać kolejne śledztwa lub zadawać nowe pytania" - stwierdził koroner Darren Salter.

Reklama

Kardiomiopatia rozstrzeniowa to choroba mięśnia sercowego, prowadząca do zmniejszenia jego kurczliwości, niekorzystnego powiększenia komór serca i w konsekwencji rozwoju początkowo lewokomorowej, a następnie obukomorowej niewydolności serca.

W brytyjskich mediach pojawiły się informacje, że George Michael może zostać pochowany w poniedziałek (13 marca) lub wtorek (14 marca) na cmentarzu Highgate Cemetery w północnej części Londynu. To tam 20 lat temu pochowano jego zmarłą na nowotwór ukochaną mamę Lesley.

Bliscy George'a Michaela nie chcą, by żałobna ceremonia była otoczona tłumem fotoreporterów. Dlatego oficjalnie dokładna data pogrzebu nie została ogłoszona.

Służby ochrony cmentarza zostały postawione w stan gotowości, a grobowiec rodzinny znajduje się pod całodobową opieką.

Według informacji "The Sun" na ceremonii ma pojawić się m.in. przyjaciółka Michaela z grupy Spice Girls - Geri Horner. Niewykluczone, że pojawi się też modelka Kate Moss, która w ostatniej chwili zmieniła plan wylotu do Indii.

Wcześniej informowano, że artystę pożegnają także m.in. Elton JohnKenny Goss, długoletni partner wokalisty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL