Reklama

Co łączyło Zenka Martyniuka z Anną Przybylską? Tego nie wiedzieliście

Anna Przybylska przebojem podbiła polskie kino. Mało kto wie, że kiedy grała w serialu "Złotopolscy", zdarzało jej się dorabiać na planie teledysków gwiazdy disco polo Zenka Martyniuka. Czym tam zajmowała się aktorka?

Anna Przybylska przebojem podbiła polskie kino. Mało kto wie, że kiedy grała w serialu "Złotopolscy", zdarzało jej się dorabiać na planie teledysków gwiazdy disco polo Zenka Martyniuka. Czym tam zajmowała się aktorka?
Zenek Martyniuk miał wyjątkową relację z Anną Przybylską /Tomasz Żukowski / Wojciech Stróżyk/Reporter /East News

Anna Przybylska była aktorką uwielbianą przez publiczność. Zadebiutowała rolą w filmie "Ciemna strona Wenus" Radosława Piwowarskiego. Przed karierą aktorską myślała o modelingu. Rozpoznawalność przyniosła jej rola sierżant Marylki Baki w serialu "Złotopolscy", a serialowa publiczność doskonale pamięta ją także z roli doktor Kariny w "Daleko od noszy". Wystąpiła w takich filmach, jak m.in. "Kariera Nikosia Dyzmy" i "Sęp".

Anna Przybylska prywatnie była związana z piłkarzem Jarosławem Bieniukiem, z którym doczekała się trójki dzieci: Oliwii, Szymona i Jana. Aktorka zmagała się z rakiem trzustki. Zmarła 5 października 2014 roku w wieku 36 lat.

Reklama

W październiku 2022 roku premierę miał film dokumentalny o Przybylskiej pt. "Ania". Wtedy trafił do kin w całej Polsce. Następnie TVP, która odpowiadała za produkcję filmu, zaprezentowała go w telewizji. Najpierw w marcu wyemitowano serialową wersję produkcji, natomiast 26 lipca w TVP1 wyemitowano po raz pierwszy film w całości.

"'Ania' to inspirująca historia Anny Przybylskiej - odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni, mamy, partnerki, aktorki i modelki o twarzy anioła i charakterystycznym głosie, znanej m.in. z roli Marylki z serialu 'Złotopolscy' oraz filmów 'Ciemna strona Wenus', 'Kariera Nikosia Dyzmy', 'Sęp' czy 'Bilet na księżyc'. W filmie słyszymy jej zaraźliwy śmiech, a ona sama opowie, czym był dla niej sukces, piękno i sens życia. Rodzina wspomni o tym, jaka była poza kamerami i jaką była mamą. Współpracownicy opowiedzą o jej pracy na planie i karierze zawodowej, przyjaciele natomiast o tym, jak ich zaskakiwała i z jakimi wspomnieniami zostawiła ich, gdy odeszła w 2014 roku" - można było przeczytać w zapowiedzi prasowej filmu.

Zenek Martyniuk o Annie Przybylskiej: Piękna dziewczyna. Co ich łączyło?

Nie wszyscy wiedzą, że kiedy grała w "Złotopolskich", zdarzało się pracować u Zenka Martyniuka. Anna Przybylska dorabiała na planie teledysków zespołu Akcent jako stylistka i makijażystka. Gwiazdor disco polo wspomina o tym w swojej książce "Życie to są chwile".

"Była popularna, ale przy tym wszystkim bardzo skromna i serdeczna. Piękna dziewczyna! Teraz żałuję, że nie zagrała w moim teledysku, a jedynie czesała modelki i pudrowała mi twarz, żebym się nie świecił w kadrze" - czytamy.

W rozmowie z "Super Expressem" Martyniuk wyznał, że z początku nie poznał Przybylskiej.

"Nie poznałem Ani. Dopiero obecna na planie moja żona Danuta w pewnym momencie zapytała, czy nie zauważyłem, że pudrowała mnie aktorka ze 'Złotopolskich'" - komentował.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zenon Martyniuk | Anna Przybylska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy