Reklama

Reklama

Celine Dion powraca z nową płytą (posłuchaj "Encore un soir")

W lecie ma się pojawić francuskojęzyczny album Celine Dion, która na początku roku przeżyła osobiste tragedie - w krótkim odstępie czasu zmarli jej mąż i brat.

Rene Angelil był mężem i wieloletnim menedżerem Celine Dion. Zmarł w Las Vegas 14 stycznia, czyli dwa dni przed swoimi 74. urodzinami. Mężczyzna walczył z rakiem gardła. To dla niego kanadyjska gwiazda przerywała karierę. Dwa dni później również na raka zmarł Daniel Dion, brat wokalistki.

Pod koniec lutego Celine wróciła na scenę w Las Vegas, by w ten sposób oddać hołd swojemu mężowi.

Rene Angelila wspomniała także w niedzielę (22 maja) na gali magazynu Billboard, na której otrzymała nagrodę Icon Award (wręczył ją Rene-Charles, 15-letni syn Celine i Rene). Wokalistka zaśpiewała wówczas wzruszającą wersję przeboju "Show Must Go On" z repertuaru Queen.

Reklama

"Z radością informuję, że projekty, o których dyskutowaliśmy z René: mój powrót na scenę i nagranie nowego francuskojęzycznego albumu, właśnie się dokonują" - tym oświadczeniem Celine Dion potwierdziła to, na co od dawna czekali jej fani.

Pierwszym singlem zapowiadającym wspomnianą francuską płytę jest kompozycja Jean-Jacquesa Goldmana "Encore un soir". Słynnego twórcę piosenek poprosiła o jej napisanie sama wokalistka: "Wiem, że napisałeś już dla mnie tyle rzeczy, ale to co się dzieje wokół nas teraz jest tak ważne, że może użyczyłbyś mi swojej magii raz jeszcze?".

Celine i jej mąż starali się ponownie nawiązać współpracę z nagrodzonym Grammy Goldmanem przez ostatnie 12 lat. Nareszcie się to udało: "To Celine wpadła na pomysł napisania piosenki o przemijaniu" - mówi kompozytor.

"Encore un soir" to utwór zainspirowany przebudzeniem z intensywnego życia. "Żyjąc zbyt szybko, czasem zapominamy, jak ulotna jest każda dana nam chwila".

Sprawdź tekst piosenki "Encore un soir" w serwisie Teksciory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL