Reklama

Reklama

Calvin Harris najlepiej zarabiającym DJ-em na świecie

Magazyn "Forbes" ogłosił listę najlepiej zarabiających DJ-ów na świecie. Po raz kolejny na samym szczycie znalazł się Calvin Harris.

Calvin Harris jest najlepiej zarabiającym DJ-em na świecie

W ciągu dwunastu miesięcy od czerwca 2016 roku do czerwca 2017 roku szkocki DJ i producent zarobił  48,5 miliona dolarów, co dało mu pozycję lidera w zestawieniu. Warto odnotować, że to już piąty raz, kiedy Calvin Harris triumfuje na liście.

Co złożyło się na finansowy sukces Harrisa? Umowy sponsorskie, występy na festiwalach, a przede wszystkim lukratywna umowa podpisana z Omnia Club w Las Vegas. Szkot pełni w nim rolę rezydenta.

Harris obecnie promuje swoją nową płytę pt. "Funk Wav Bounces Vol. 1", która ukazała się 30 czerwca 2017 roku. Gościnnie pojawili się na niej m.in. Katy Perry, Pharrell Williams, Migos, Big Sean i Ariana Grande.

Reklama

Sprawdź tekst utworu "Feels" w serwisie Teksciory.pl!

Za Szkotem znalazł się Tiesto, który w ostatnim czasie 39 milionów dolarów. W ciągu ostatniego roku producent zagrał 139 koncertów, co przełożyło się na bardzo dobry wynik finansowy.

Na trzecim miejscu znaleźli się producenci z The Chainsmokers (38 milionów dolarów). Duet zasłynął utworami z Coldplay ("Something Just Like This") oraz Halsey ("Closer"), które przyniosły im gigantyczną popularność, ale również ostrą krytykę.

Kpiny w sieci (o całej fali żartów oraz ostrej krytyce duetu możecie przeczytać TUTAJ) nie przeszkodziły jednak w bukowaniu kolejnych koncertów, zdobywaniu coraz większej sławy oraz dobrym wynikom sprzedażowym ich debiutu. Do lipca 2017 roku sprzedano 766 tys. egzemplarzy "Memories... Do Not Open".

Sprawdź tekst utworu "Closer" w serwisie Teksciory.pl!

Na kolejnych miejscach w zestawieniu znaleźli się Skrillex, Steve Aoki, Diplo, David Guetta, DJ Marshmello, Martin Garrix oraz Zedd. Zwłaszcza wynik 21-letniego Garrixa, który w ostatnim czasie zarobił 19,5 miliona dolarów, robi spore wrażenie. Przypomnijmy, że Holender to twórca takich hitów jak "In The Name of Love" oraz "Scared To be Lonely". W czerwcu tego roku był gwiazdą Orange Warsaw Festival, a w listopadzie 2016 roku wystąpił w Krakowie. 

Sprawdź tekst utworu "The Name Of Love" w serwisie Teksciory.pl!

Przypomnijmy, że najlepiej zarabiającą gwiazdą muzyki w zeszłym roku okazała się Taylor Swift, zarabiając w ciągu 12 miesięcy ponad 170 milionów dolarów.

10-tka najbogatszych DJ-ów:

1. Calvin Harris - 48,5 mln dol.
2. Tiesto - 39,0 mln
3. The Chainsmokers - 38,0 mln
4. Skrillex - 30,0 mln
5. Steve Aoki - 29,5 mln
6. Diplo - 28,5 mln
7. David Guetta - 25,0 mln
8. Marshmello - 21,0 mln
9. Martin Garrix - 19,5 mln
10. Zedd - 19,0 mln.

Sprawdź tekst i tłumaczenie utworu "2U" w serwisie Teksciory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje