Reklama

Reklama

Bob Dylan usunął informacje o Literackiej Nagrodzie Nobla

"Arogancka i nieuprzejma" - tak postawę Boba Dylana określił Per Wastberg, jeden z członków przyznających Szwedzkiej Akademii przyznającej Literacką Nagrodę Nobla. 75-letni Amerykanin usunął ze swoich stron informację o otrzymaniu prestiżowej nagrody.

Czy Bob Dylan odbierze Literacką Nagrodę Nobla?

Przypomnijmy, że 13 października poinformowano, że Bob Dylan został laureatem Literackiej Nagrody Nobla. W uzasadnieniu możemy przeczytać, że Dylan otrzymał prestiżowe wyróżnienie za "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni".

Przez kolejne dni nie udało się jednak skontaktować z laureatem. Amerykański bard unikał też mediów, a ze swojej oficjalnej strony internetowej usunął informacje o nagrodzie. Do tej pory w żaden sposób nie odniósł się do informacji Szwedzkiej Akademii, choć np. wystąpił publicznie podczas festiwalu Desert Trip.

Reklama

Per Wastberg przyznaje, że nie był tym zaskoczony, ale dodał, że zachowanie Dylana jest "bezprecedensowe". "Arogancką i nieuprzejmą" nazwał postawę 75-letniego muzyka, ignorującego próby Akademii nawiązania kontaktu.

Wciąż nie jest wiadome, czy Bob Dylan pojawi się 10 grudnia w Sztokholmie na oficjalnej ceremonii wręczenia Literackiej Nagrody Nobla. Wastberg w rozmowie ze szwedzką gazetą "Dagens Nyheter" poinformował, że nawet bez Dylana uroczystość odbędzie się zgodnie z planem.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje