Reklama

Alhena wraca z nowym singlem. Posłuchaj piosenki "Nemezis 2.0"!

Bydgoski zespół Alhena wraca z utworem "Nemezis 2.0". Zobacz teledysk do piosenki!

Bydgoski zespół Alhena wraca z utworem "Nemezis 2.0". Zobacz teledysk do piosenki!
Grupa Alhena wraca z nową piosenką /materiały promocyjne

Założona w 2010 roku przez grupę utalentowanych i doświadczonych instrumentalistów, bydgoska Alhena powstała z pasji i potrzeby tworzenia. Muzyka zespołu to swoista mieszanka rockowo-metalowego grania, łączącego w sobie elementy rocka i metalu progresywnego z wpływami klimatycznego art rocka i akcentem metalu symfonicznego. 

Progresywny pierwiastek w twórczości zespołu widoczny jest zwłaszcza w wielowątkowych i bogato zaaranżowanych kompozycjach oraz kunsztownych i melodyjnych gitarowych solówkach, doskonale prezentujących się na tle głębokich i wirtuozerskich partii klawiszowych. Wrażenie niesamowitości potęguje dodatkowo sekcja rytmiczna, a dopełnieniem całości jest silny żeński wokal Dominiki Kapuśniak, której wokalne harmonie dodają muzyce Alheny pewnej majestatyczności. Ich mocną i wyjątkową muzykę najlepiej oddają koncerty na żywo.

Reklama

Jak mówią o Alhenie dziennikarze magazynu Metal Hammer - "zespół serwuje nam nowoczesnego prog rocka, zahaczającego o rejony typowe dla Dream Theater. W połączeniu z silnym kobiecym głosem daje to naprawdę satysfakcjonujący efekt".

Aktualny skład zespołu: Dominika Kapuśniak (wokal, skrzypce), Tomasz Bogulski (gitara), Piotr Grugel (perkusja), Maciej Tonder (bas), Piotr Pryka (klawisze) i Bartosz Kazimierski (gitara).

Alhena prezentuje "Nemezis 2.0"

Niedawno ukazał się najnowszy utwór zespołu, pt. "Nemezis 2.0". 

Jak mówią muzycy: "Początkowo 'Nemesis' był utworem instrumentalnym, jednak dopiero po dodaniu wokalu stał się utworem kompletnym. W założeniu to kompozycja bazująca na muzycznej pętli, która narasta i wybucha przechodząc przez pomosty klawiszowe. Całość jest wzbogacona partiami skrzypiec, a wszystko kończy się dość dramatycznie".

Grupa pracuje obecnie nad materiałem na kolejny album studyjny.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy