Reklama

Kora odczuwa samotność

W rozmowie z INTERIA.PL Kora i Marek Jackowski wspominają dawne lata Maanamu, oraz zdradzają nam swoje najbliższe plany artystyczne.

Choć 31 grudnia 2008 roku, zespół Maanam zawiesił swoją działalność na czas nieokreślony, ich gwiazda nie blednie. A wręcz przeciwnie. 11 lipca w Alei Gwiazd RMF FM i Miasta Kraków, na Bulwarach Wiślanych pod Wawelem, została odsłonięta gwiazda Maanamu. Tym samym, zespół dołączył do grona takich artystów jak Marek Grechuta, Celine Dion, Wilki, Budka Suflera i Krzysztof Krawczyk.

Reklama

Zobacz relację z odsłonięcia gwiazdy Maanamu w Alei Gwiazd:

Po ponad 30 latach nagrywania i koncertowania z Maanamem, z perspektywy czasu, Marek Jackowski wyznał, że z największym sentymentem wspomina początki zespołu, pierwszą dekadę działalności w latach 80. Największym osiągnięciem lat 90. jest jego zdaniem płyta "Róża" wydana w 1994 roku, która osiągnęła status potrójnej platynowej płyty:

- "Róża" jest Maanamem najprawdziwszym w drugiej dekadzie. Jest piękna tekstowo, piękna muzycznie i nagrana i zaaranżowana całkowicie przez sam zespół bez producentów.

Z kolei Kora, podzieliła się z nami refleksją na temat samotności związanej z zawodem muzyka:

- Zaczęłam bardzo odczuwać samotność. Jestem osobą, która się nie relaksuje w taki sposób jak reszta muzyków. Przez to, że praca jaką wykonuję jest dosyć ciężka, po koncercie zwykle ląduję w hotelu albo wracam do domu. Jestem de facto sama.

Zobacz całą rozmowę z liderami Maanamu:

Maanam już nie gra, ale jak stwierdza Marek Jackowski:

- Maanam nigdy się nie kończy. Jest po prostu muzyka. Muzyka zostaje i tej muzyki się słucha.

Pomimo zawieszenia działalności, dawni członkowie zespołu nie spoczywają na laurach. Marek Jackowski założył nowy zespół The Goodboys wraz z Januszem Yanina Iwańskim oraz Włochem Gianni Dominicim. Efektem tej współpracy będzie płyta " The Goodboys O.K.!", która ukaże się we wrześniu tego roku. Zespół zdążył już wystąpić w konkursie Premier na festiwalu w Opolu.

Kora również jest w trakcie przygotowywania nowej płyty, a także koncertuje dostosowując się do zmieniających się trendów:

- Chcę grać koncerty akustyczne, ponieważ taki jest wymóg rynku. Cała jesień to będzie trasa klubowa - zapowiada Kora, która szykuje nowy album na rok 2010.

Zobacz teledyski Maanamu na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: muzyka | Maanam | samotność

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje