Reklama

BLiSS: Rockowy hołd dla dziewczyn

11 lipca ukaże się debiutancki album nowej rockowej grupy BLiSS, której teledysk "Donikąd" od trzech miesięcy utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych teledysków na stronach INTERIA.PL.

Zespół powstał w Warszawie, na gruzach formacji GandahaR, grającej rock progresywny. BLiSS to właściwie kontynuacja tamtego projektu, tyle że z numerami, które mają podbić listy przebojów. "Floydami czy Marillionem rzeczywiście kiedyś byłem zafascynowany, ale BLiSS to nowe otwarcie. Chcemy dotrzeć do jak najszerszej publiczności i wierzę, że już skrystalizował się nasz nowy styl. Ale też ocaliliśmy nasz rockowy pazur..." - mówi Juliusz Kamil, wokalista, gitarzysta i klawiszowiec.

Reklama

Lider BLiSS jest laureatem "Szansy na sukces" z grupą Lady Pank, finalistą programu "Zostań gwiazdą", a przez lata związany był z zespołem Maryli Rodowicz.

Obok wokalisty w skład formacji wchodzą: znany ze współpracy z Leszkiem Możdżerem i Mietkiem Szcześniakiem gitarzysta Michał "Mozart" Konior, odpowiadający za gitarę basową Andrzej "Pierwiastek" Potęga, perkusista Darek Świechowski i gitarzysta Rafał "Rogal" Rogulski.

"Rogal" i Darek mają na koncie współpracę z Andrzejem Nowakiem z TSA w zespole Złe Psy, dodatkowo drugi z wymienionych muzyków może pochwalić się pracą z Arturem Gadowskim (IRA) i Muńkiem Staszczykiem (T.Love).

Debiutancki album zespołu nosi tytuł "One". Za produkcję materiału odpowiadał Jarosław "Jasiu" Kidawa, współpracownik takich zespołów, jak m.in. Feel, Pectus czy Wilki.

"Pomógł nam zmienić myślenie o piosenkach, wytłumaczył, że to nie czas na nagrywanie 18-minutowych suit. Czas na ładną, melodyjną piosenkę, która dotrze do słuchacza" - chwali producenta Juliusz Kamil.

"One" to album o kobietach. "Ta płyta jest moim hołdem dla tych wszystkich dziewczyn, które los zmusił do bycia drugimi. Chodzi o kobiety, które istnieją w życiu tego mężczyzny, który je kocha i który się z nimi spotyka, ale zarazem mają świadomość, że nie są najważniejsze. Teksty piosenek są również dla mnie rodzajem pamiętnika, w którym utrwaliłem te wszystkie piękne i mniej piękne, ulotne chwile, które dane mi było przeżyć" - tłumaczy frontman grupy.

Zobacz teledysk "Donikąd" grupy BLiSS:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: BLiSS | debiut | płyta | GandahaR | Maryla Rodowicz | Bliss

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje