Reklama

Justin Timberlake "The 20/20 Experience - 2 of 2": Odrzuty (recenzja)

Jak się wydaje płytę trwającą 75 minut, wypadałoby mieć w zanadrzu 75 minut dobrej muzyki, a nie tylko pół godziny.

To zaskakujące, że ta płyta w ogóle się ukazała, i nie mam teraz na myśli jej jakości. Zazwyczaj kiedy artysta ogłasza, że nagrał mnóstwo materiału i po kilku miesiącach wyda kolejny album, płyta nigdy nie wychodzi. Tak było ostatnimi czasy z wydawnictwami U2 czy Noela Gallaghera.

Reklama

Justin Timberlake po raz kolejny udowodnił, że to on ustala reguły gry. Ma kaprys zawiesić karierę muzyczną w najlepszym momencie na siedem lat, to zawiesza. Ma kaprys nagrać 11-minutowy kawałek bez refrenu, to go nagrywa. Ma kaprys wydać płytę z odrzutami z poprzedniej sesji, to ją wydaje. Za takie podejście do własnej kariery - szacunek.

Nie zmienia to jednak faktu, że odrzuty pozostają odrzutami, a więc piosenkami, które powinny tkwić w szufladach.

Druga część "The 20/20 Experience" porusza się po szlaku wytyczonym na pierwszej części. Mamy więc długie, niespieszne, neosoulowe suity tworzące muzykę pościelową przyprawioną frywolnymi tekstami autora. Produkcją ponownie zajęli się Timbaland, James Fauntleroy, J-Roc, no i sam Timberlake.

Tym razem jednak - trzymając się terminologii pościelowej - cała zabawa kończy się na pettingu; "The 20/20 Experience - 2 of 2" nie dostarcza pożądanej przez słuchacza satysfakcji.

Otwierający album "Gimme What I Don't Know (I Want)" jest zwinny, elegancki i zwodniczy, bo sugeruje, że cała płyta taka będzie. Jednak rozwlekłe i wyblakłe piosenki pokroju "You Got It On" czy "TKO" psują ogólne wrażenie i sprawiają, że druga część "The 20/20 Experience" niemiłosiernie dłuży się i nudzi. Jeżeli dodamy do tego powtarzającego się Timbalanda i kontrowersyjną zabawę w Michaela Jacksona ("Take Back The Night"), ocena nie może być entuzjastyczna.

Justin Timberlake chwilowo nie jest tak czarujący jak zazwyczaj.

Justin Timberlake "The 20/20 Experience - 2 of 2", Sony

5/10

Warto posłuchać: "Gimme What I Don't Know (I Want)", "Murder", "Amnesia"

Czytaj recenzje płytowe na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: justin | timberlake | Justin Timberlake | recenzja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje