Reklama

Must Be The Music

"Must Be The Music": Znamy finalistów 11. edycji

Po ostatnim odcinku castingowym poznaliśmy uczestników finału 11. edycji "Must Be The Music".

Brian Allan w "Must Be The Music"

Polsat w ubiegłym tygodniu oficjalnie ogłosił, że w tej edycji jedynie ostatni odcinek będzie pokazany na żywo, a zamiast półfinałów zaprezentuje jeszcze dwa odcinki castingowe. Do finału jurorzy wybrali tylko 10 uczestników. Poznaliśmy też laureata dzikiej karty od słuchaczy RMF FM. Grono finalistów uzupełni laureat dzikiej karty od fanów programu na Facebooku, który zostanie wyłoniony w przyszłym tygodniu.

Reklama

O ile w tym zestawie są nazwiska pewniaków (m.in. Olga Garstka, Piotr Zubek), to w przypadku niektórych wykonawców (np. Yuuki, która na castingu otrzymała "nie" od Kory) można mówić o niespodziankach.

Oto lista finalistów 11. edycji "Must Be The Music":

Olga Garstka
Strain
Piotr Zubek - posłuchaj w Muzzo.pl!
Joryj Kłoc
Yuuki
AdE - posłuchaj w Muzzo.pl!
Daniel Koszyk
FTS - posłuchaj w Muzzo.pl!
Michał Matuszewski
Na Tak - posłuchaj w Muzzo.pl!
Anna Cyzon (dzika karta od RMF FM) - posłuchaj w Muzzo.pl!

Bohaterem odcinka został powracający do programu 44-letni Szkot Brian Allan, który zaśpiewał przebój "One" U2 z gitarą akustyczną. W 10. edycji podbił serca jurorów i widzów, ale nie awansował do półfinałów.

Mieszkający od kilkunastu lat Allan jako kompozytor i producent ma na koncie współpracę z m.in. Edytą Górniak (singel "Loving You" z płyty "E.K.G."), Nataszą Urbańską i Patricią Kazadi (projekt muzyczny "Poland... Why Not?").

"Gdyby David Gilmour miał twój głos, Pink Floyd brzmiałby lepiej" - usłyszał Brian od Tymona Tymańskiego.

Jego brak w finałach krytykują fani programu na Facebooku. "Jeśli i tym razem nie zobaczymy go na lajfach to ten program będzie miał coś wspólnego z muzyką tylko już w nazwie..." - to jeden z komentarzy.

Po cztery głosy na "tak" zebrali 21-letni Włoch Domenico Straface (aria "Nessun dorma" z opery "Turandot" Giaccomo Pucciniego), trio bluesowe Gruff! (własny utwór "Two-Foot Machete"), sekstet instrumentalny Bonum Voces (romski utwór tradycyjny "Whistling hora") i trio Na Tak ("Cudowny świat").

Z kolei trzy "taki" otrzymali 21-letni Patryk "Patree C" Kownacki ("Impossible" Shontelle spopularyzowane przez Jamesa Arthura; na "nie" Kora) oraz akustyczny kwartet Elevate z Kwidzyna ("Stranger In This Town" Richie Sambory; na "nie" Tymon).

Co wiesz o "Must Be The Music" - sprawdź się:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Must be the Music